GP Texasu – V pátek zajeli nejrychleji Márquez, Quartararo a Rins

MotoGP – 1.volný trénink

Po patnácti minutách patřil nejrychlejší čas 2'05,435 sekundy Marcu Márquezovi (Repsol Honda Team). Druhý a zároveň poslední jezdec v jedné sekundě na Španěla byl Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), jehož ztráta představovala devět desetin. Třetí v pořadí Andrea Iannone (Ducati Team) ztrácel 1,102 sekundy. Čtvrtý čas v pořadí měl na kontě Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP), pětici nejrychlejších uzavíral Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), jehož od týmového kolegy dělilo 1,326 sekundy. Příliš se nedařilo Bradley Smithovi (Monster Yamaha Tech 3), který byl s časem 2'11,681 sekundy poslední.

Po dalších patnácti minutách už netrénoval Jack Miller (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), který v osmnácté zatáčce dostal nepříjemný highsider a pořádně to s ním hodilo o zem. Australan společně s motorkou skončil mimo dráhu, ale muselo ho to pořádně bolet, protože zůstával na zemi a zřejmě tam museli zdravotníci. Nedivil bych se pokud by měl vyražený dech, protože rána to byla pořádná.

Tabulku vedl Marc Márquez s časem 2'04,953 sekundy. Na druhou pozici se posunul Andrea Iannone, třetí byl Jorge Lorenzo, který byl zároveň poslední v jedné sekundě. Pětici nejrychlejších uzavíral Andrea Dovizioso (Ducati Team) a Valentino Rossi, který rázem ztrácel 1,4 sekundy. Bradley Smith stále figuroval na posledním místě, kde na dvacátého Lorise Baze (Avintia Racing Team) ztrácel téměř jednu sekundu.

První trénink vyhrál Marc Márquez, který sice v závěru už maximum na kolo nezlepšil, ale čas 2'04,953 sekundy mu stačil k tomu, aby vyhrál náskokem 0,255 sekundy. Druhý je Jorge Lorenzo, třetí Andrea Ianone. Posledním rychlým kolem za 2'05,682 sekundy se na čtvrté místo posunul Hector Barbera (Avintia Racing Team), který je zároveň poslední v jedné sekundě na Márqueze. Pátý čas zajel Andrea Dovizioso, šestý Scott Redding (Octo Pramac Yakhnich) a na sedmém místě je po prvním tréninku Valentino Rossi. Do první desítky zajel Yonny Hernandez (Aspar Team MotoGP), Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar) a Dani Pedrosa (Repsol Honda Team).