GP Španělska – V Jerezu slaví pole position Ital Rossi

Sobotní program byl dlouhý a pro jezdce a jejich týmy velmi náročný. Dopoledne poslední tréninky a odpoledne už důležité kvalifikace, které rozhodly o postavení na startovních roštech závodů španělské Grand Prix. V třídě Moto3 vyhrál kvalifikaci Ital Nicolo Bulega, který je letos nováčkem v šampionátu, takže naprosto parádní výkon. Český závodník Jakub Kornfeil odstartuje desátý, Karel Hanika zaznamenal pád a do závodu se kvalifikoval dvacátým šestým časem. V třídě MotoGP slaví kvalifikační vítězství poprvé od TT Assen 2015 Valentino Rossi, který na domácí půdě svých největších soupeřů odstartuje první. V třídě šestistovek vyhrál španělskou kvalifikaci v novém rekordu britský závodník Sam Lowes.

Moto3 – 3.volný trénink

Po dvacet minutách tréninku vedl tabulku časů Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), jehož maximum na kolo bylo na hodnotě 1'47,136 sekundy. Jihoafričan byl v pátek nejrychlejší, i když řešili určité technické potíže, které ovlivnily jeho čas strávený na dráze. Na druhém místě byl Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0), který na Bindera ztrácel 0,359 sekundy. Třetí v pořadí byl Francouz Fabio Quartararo (Leopard Racing), který do tréninku nastoupil do třetího tréninku po těžkém pátečním pádu.

Český závodník Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 1'48,638 sekundy osmý, Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) měl dvaadvacátý čas 1'49,439 sekundy. Hanika byl po pátku osmnáctý nejrychlejší, což byl pozitivní vstup do závodního víkendu vzhledem k tomu, že měl angínu a stále je na antibiotikách. S týmem řešili přehřívání motoru, takže v sobotním třetím tréninku měli vyzkoušet novou pohonnou jednotku.

Třetí trénink vyhrál časem 1'46,575 sekundy Brad Binder. Druhý je se ztrátou 0,353 sekundy Jorge Navarro. Na třetí místo se posunul Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3), který na Navarra ztratil jen sedmnáct tisícin a čtvrtého Niccola Antonelliho (Ongetta-Rivacold) překonal minimálním rozdílem patnácti tisícin. První pětici nejrychlejších uzavírá Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), posledním jezdcem v jedné sekundě je osmý Romano Fenati (SKY Racing Team VR46).

Výborně zajel ve třetím tréninku Jakub Kornfeil, který má čas na hodnotě 1'47,459 sekundy, což mu dává v tabulce časů umístění na sedmé příčce, kde ztrácí na prvního Jihoafričana necelých devět desetin. Karel Hanika dokončil trénink s pětadvacátým časem 1'48,240 sekundy.

GP Španělska, Moto3 – 3.volný trénink