GP Španělska – V Jerezu slaví pole position Ital Rossi

Moto3 – Kvalifikace

V desáté minutě kvalifikace patřila provizorní pole position Jorge Navarrovi (Estrella Galicia 0,0), který ve třetím kole nastavil čas 1'47,001 sekundy a byl hodně blízko pokoření hranice minuty a sedmačtyřiceti sekund. Druhý Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3) ztrácel šestadvacet tisícin, třetí Jorge Martin (Aspar Mahindra Team Moto3) byl o necelé čtyři desetiny pomalejší. Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) figuroval s časem 1'47,830 sekundy na desáté pozici, Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s kolem za 1'48,282 sekundy prozatím sedmnáctý.

Před polovinou kvalifikace jezdci zajeli do boxů a na dráze jezdil osamocený Brad Binder, který třetím časem 1'47,068 sekundy snížil ztrátu na pole position na rozdíl 0,067 sekundy. První zůstával Jorge Navarro, druhý byl Enea Bastianini. Karel Hanika figuroval na jedenácté pozici, Jakub Kornfeil byl třináctý. O něco později spadl Karel Hanika ve druhé zatáčce, Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold) havaroval o něco tvrději v poslední třinácté zatáčce.

Ve třicáté minutě byl nejrychlejší Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), který měl s časem 1'46,223 sekundy provizorní pole position. Druhý Jorge Navarro ztrácel 0,455 sekundy, třetí Niccoló Antonelli byl o 0,482 sekundy pomalejší. Jakub Kornfeil se časem 1'47,373 sekundy posunul na devátou pozici, Karel Hanika po pádu klesl na jednadvacáté místo.

Pole position na startu získal nováček v mistrovství světa Nicolo Bulega, který nastavil 1'46,223 sekundy. Jako druhý se do závodu kvalifikoval Brad Binder, jehož ztráta představuje 0,213 sekundy. Třetí místo na startu má Jorge Navarro. Jezdec Hondy Jakub Kornfeil do závodu v Jerezu odstartuje desátý. Karel Hanika šestadvacátý.

AKTUALIZACE: Program je o 15 minut opožděn, protože tým techniků Michelinu zasáhlo záhadné onemocnění (zřejmě problémy po páteční večeři). Má se jednat až o devět lidí. Zbývající technici nestihli včas připravit pneumatiky, takže proto FP4 MotoGP až od 13:45 hodin.