GP Španělska - Sprint MotoGP byl hitparádou pádů, triumfoval Jorge Martin

MotoGP™ – 2. kvalifikace

Marc Márquez (Gresini Racing Moto) ukazoval svou sílu na vodě už od začátku kvalifikace, kdy se dostal do jejího čela. Zhruba po sedmi minutách na trati se však našel jezdec, který ho překonal, a to o 0,209 sekundy. Bradu Binderovi (Red Bull KTM Factory Racing) byl totiž naměřený čas 1'47,807 sekundy. A když už se zdálo, že by si Márquez mohl vzít první pozici zpět, ujelo mu zadní kolo a on měl co dělat, aby se udržel na motocyklu. Dvojice vepředu však mohla být v klidu. Další jezdci na ni ztráceli více než půl vteřiny. Na průběžném třetím místě se pohyboval Jorge Martin (Prima Pramac Racing), následovaný byl Pedrem Acostou (Red Bull GASGAS Tech3) a Fabio Di Giannantonio (Pertamina Enduro VR46 Racing Team).

Pedro Acosta už usiloval o pole position, když ve svém nejrychlejším kole skončil na zemi a o příležitost startovat z prvního místa tak přišel.

Naopak po dlouhé době slaví zisk pole position, příznačně své třiadevadesáté, Marc Márquez, který dával jasně najevo své nadšení. Získal ji s časem 1'46,773 sekundy. Soupeři budou mít se Španělem hodně práce. Po dvou závodech, kdy upadl, se jistě bude chtít předvést. Vedle Márqueze se postaví Marco Bezzecchi (Pertamina Enduro VR46 Racing Team), jenž ztratil na soupeře zhruba tři desetiny vteřiny, a Jorge Martin (Prima Pramac Racing). Ze druhé řady odstartují Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing), Fabio Di Giannantonio a Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP). Do třetí se postaví Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), Franco Morbidelli (Prima Pramac Racing) a Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team)