GP San Marina – Pole position má Lorenzo, Kornfeil je čtvrtý

Krásné slunečné počasí provázelo celý sobotní program GP TIM di San Marino e della Riviera di Rimini na okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli. Poslední tréninky a kvalifikace jezdci odjeli na suchém povrchu, takže bitvy o pozice na startu nabídly divákům určitě napínavou podívanou. V třídě Moto3 slaví pole position Brad Binder, Jakub Kornfeil zajel výborný čtvrtý čas do druhé řady. V královské kubatuře vyhrál první místo na startu v novém kvalifikačním rekordu Jorge Lorenzo, druhý je Valentino Rossi a třetí Maverick Viñales. V třídě Moto2 byl nejrychlejší Johann Zarco, který překonal Japonce Nakagamiho rozdílem necelé desetiny.

Moto3 – 3.volný trénink

Po dvaceti minutách třetího tréninku měl na kontě nejrychlejší čas 1'42,927 sekundy Jihoafričan Brad Binder (Red Bull KTM Ajo). Desetinu ztrácel Andrea Locatelli (Leopard Racing), který v Misanu potvrdil odchod z týmu po skončcení sezony a přestup do Moto2. Třetí v pořadí Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0) byl o necelé tři desetiny pomalejší stejně jako čtvrtý Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3). Stále vysoké tempo si drží Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) jemuž s časem 1'43,408 sekundy patřila pátá pozice.

Kolidovala dvojice jezdců Albert Arenas (Peugeot MC Saxoprint) a Stefano Manzi (Mahindra Racing). Mezi oběma jezdci došlo ke kontaktu a Manzi byl znovu u pádu jezdce podobně jak tomu bylo na Silverstonu, když spadl Jorge Navarro. Nutno připomenout, že Manzi je jezdcem na divokou kartu, Navarro měl možnost bojovat o titul.

Třetí trénink vyhrál Joan Mir (Leopard Racing) s časem na kolo 1'42,371 sekundy. Druhý Brad Binder ztrácí 0,253 sekundy, třetí Jorge Navarro je o 0,361 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajeli Enea Bastianini a Lorenzo Dalla Porta (SKY Racing VR46 Team). Český závodník Jakub Kornfeil je s maximem na 1'43,408 sekundy čtrnáctý v pořadí.

GP San Marina, Moto3 – 3.volný trénink