GP Portugalska – V pátek zajel nejrychleji Bagnaia, Marc Márquez je šestý

MotoGP – 2.volný trénink

Po patnácti minutách byl nejrychlejším jezdcem Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP), jehož čas na kolo byl na hodnotě 1'41,309 sekundy. Druhý Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) ztrácel desetinu, třetí Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR) byl o 0,119 sekundy pomalejší. Miguel Oliveira (Red Bull KTM Factory Racing Team) a Alex Márquez (LCR Honda Castrol) uzavírali první pětku. Na konci cílové rovinky havaroval Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu) a to dost těžce, takže Japonec odcházel z místa pádu hodně potlučený.

Trénink vyhrál Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) časem z posledního měřeného kola 1'39,866 sekundy. Druhý Fabio Quartararo byl o 0,038 sekundy pomalejší, třetí Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR) ztratil čtyři desetiny. Alex Rins a Jack Miller (Ducati Lenovo Team) uzavírají pětici nejrycheljších. Marc Márquez (Repsol Honda Team) stačil posledním kolem za 1'40,339 sekundy získal šestou pozici. Sedmý je Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP), osmý Johann Zarco (Pramac Racing), který ale musel v samotném závěru s motorkou mimo trať, protože mu hořela. Devátý je domácí Miguel Oliveira a desátý Takaaki Nakagami. V jedenácté zatáčce havaroval Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini), který byl ve druhém tréninku čtrnáctý.