GP Portugalska – V pátek zajel nejrychleji Bagnaia, Marc Márquez je šestý

MotoGP – 1.volný trénink

První závod v Evropě má komplikovanější Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR), který bude muset zvládnout víkend v Portimau bez svého šéftechnika Frankie Carchedia. Brit byl před cestou do Portugalska pozitivně testován na Covid-19 a je nyní v izolaci. Zbytek týmu Suzuki je v pořádku, takže nikdo jiný už v boxech Suzuki chybět nebude. V Portugalsku bude s Mirem pracovat zkušený Ir Tom O’Kane, šéftechnik Sylvaina Guintoliho z testovacího týmu Suzuki.

Předzávodní zdravotní prohlídkou u hlavního lékaře šampionátu prošel Jack Miller (Ducati Lenovo Team), který byl před týdnem operován v Barceloně, také Iker Lecuona (Tech 3 KTM Factory Racing) a Marc Márquez (Repsol Honda Team), který se od loňského července vrací po zranění ruky do paddocku MotoGP.

Po šesti minutách vyjel z garáže Repsol Hondy Marc Márquez, což bylo za velkého zájmu asi všech fotografů, kteří mají na okruhu povolení fotit. V tu chvíli byl první Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) s kolem 1'52,876 sekundy. Dvě desetiny ztrácel Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), třetí Jack Miller (Ducati Lenovo Team) byl o necelé tři desetiny pomalejší. Marc Márquez jel své první měřené kolo, jenž v tu chvíli bylo deváté nejrychlejší 1'56,433 sekundy.

Po úvodní polovině tréninku byl nejrychlejším jezdcem Francesco Bagnaia s maximem na 1'46,789 sekundy. Druhý Marc Márquez ztrácel 0,061 sekundy, třetí Alex Rins byl o 0,346 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa měl Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR) a Johann Zarco (Pramac Racing), lídr průběžného hodnocení MotoGP.

První trénink vyhrál časem z posledního měřeného kola 1'42,127 sekundy Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP), který byl o 0,151 sekundy rychlejší než druhý Alex Rins. Třetí je Marc Márquez, jehož ztráta na prvního je na hodnotě 0,251 sekundy. Pol Espargaró (Repsol Honda Team) a Johann Zarco uzavírají pětici nejrychlejších.