GP Německa – Pole position slaví Márquez, Lorenzo dvakrát spadl

MotoGP – Kvalifikace (QP2)

Po pěti minutách figuroval na provizorní pole position Hector Barbera (Avintia Racing) s časem 1'21,633 sekundy. Druhý čas měl na kontě Marc Márquez (Repsol Honda Team) a třetí byl Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP). V první zatáčce spadl Andrea Iannone (Ducati Team), jemuž patřil až jedenáctý čas a Ital měl rázem problém. Na dráze už byl Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP), který figuroval na desáté pozici.

V polovině druhé kvalifikace dělilo první tři jezdce jen 0,085 sekundy a pořadí bylo následující – Marc Márquez (1'21,581), Hector Barbera (1'21,633) a Valentino Rossi (1'21,666). Čtvrtý Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar) ztrácel na první řadu necelé dvě desetiny, tři desetiny Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) a šestý Dani Pedrosa (Repsol Honda Team). Pět minut před koncem kvalifikace byl Andrea Iannone zpátky na dráze.

Sedmou pole position v řadě získal v kvalifikaci na Velkou cenu Německa Marc Márquez, který kvalifikace na Sachsenringu vyhrává stabilně od roku 2010. Dnes to bylo s maximem na 1'21,160 sekundy. Výborně si vedl Hector Barbera, který na první místo ztratil čtyři desetiny a do závodu odstartuje druhý. Třetí v pořadí je Valentino Rossi. Španěl Jorge Lorenzo v závěru kvalifikace havaroval podruhé, když nezvládl nájezd do první zatáčky a do závodu odstartuje jedenáctý. Pro Lorenza zatím neuvěřitelně těžká příprava na závod. Důvěra s motorkou a pneumatikami je zřejmě nulová.