GP Německa – páteční tréninky

Moto3 – 2.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách byl nejrychlejším jezdcem Danny Kent (Red Bull Husqvarna Ajo) s časem na kolo 1´28,009 sekundy. Druhý Efrén Vázquez (Saxoprint-RTG) ztrácel dvě desetiny, třetí Jack Miller (Red Bull Ktm Ajo) byl o 0,258 sekundy pomalejší. Jakub Kornfeil (Team Calvo) figuroval v polovině tréninku na třinácté pozici s časem 1´28,912 sekundy. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl s časem 1´28,982 šestnáctý.

Nejrychlejším časem uzavřel páteční program tréninků třídy Moto3 Jack Miller, který zajel kolo okruhu Sachsenring časem 1´27,302 sekundy. Na druhé místo se možná trošku překvapivě posunul Francouz Alexis Masbou (Ongetta-Rivacold), třetí je Danny Kent, čtvrtý Efrén Vázquez a první pětici uzavírá Niccoló Antonelli (Junior Team GO&FUN Moto3). Ital Antonelli byl ve srovnání s Millerem pomalejší o šest desetin.

Jakub Kornfeil je po pátečních jízdách šestý a možná to mohlo být ještě lepší, ale v závěru druhého tréninku tam zřejmě došlo ke kontaktu s jezdcem (Gabriel Rodrigo) jedoucím za ním a oba skončili na zemi. Kornfeil stačil s poškozenou motorkou dojet do boxů, ale na zlepšení času to už samozřejmě nestačilo, takže jeho páteční maximum je 1´28,079 sekundy.

Karel Hanika se v první polovině druhého volného tréninku pohyboval na pozicích do pátého místa, jednou byl i druhý, ale nakonec mu čas na kolo 1´28,297 sekundy stačil na šestnácté místo. Zároveň je český závodník posledním jezdcem v jedné sekundě za Millerem.

Italský závodník Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VE46), který si v Assenu zlomil zápěstí, ještě není stoprocentně fit a druhý trénink z větší části proseděl v boxech, protože mu ruka dělá problémy.