GP Kataru – V trénincích zajel nejrychleji Iannone

Moto3 – 3.volný trénink

Po dvaceti minutách třetího tréninku měl na kontě nejrychlejší kolo 2'06,502 sekundy Brad Binder (Red Bull KTM Ajo). Na druhé pozici figuroval se ztrátou čtyř desetin Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0), třetí Livio Loi (RW Racing GP) ztrácel 0,467 sekundy. Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) byl čtvrtý a posledním v jedné sekundě byl pátý v pořadí Romano Fenati (SKY Racing Team VR46). Český závodník Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) navázal na dobré výkony z předchozího dne a s časem 2'07,504 sekundy byl na šestém místě. Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) s týmem stále hledá nastavení pro Mahindru a zatím se pohyboval ve třetí desítce.

Deset minut před koncem havaroval v sedmé zatáčce dost nešťastně Niccoló Antonelli. Itala jeho motorka vyhodila ze sedla, ten zůstal nějakou dobu s ní, dostal tam ze dvě rány a hodně těžce se pak zvedal ze země. Krátce po tomto incidentu spadl v deváté zatáčce Adam Norrodin (Drive M7 SIC Racing), ale také on odešel z místa pádu po svých. Na zemi skončil také Jorge Navarro, který nejdřív ustál kros po umělé trávě, aby následně spadl v šesté zatáčce. V tomto okamžiku byl první Livio Loi s časem 2'06,170 sekundy, Jakub Kornfeil figuroval s časem 2'06,970 sekundy na šestém místě.

Poslední volný trénink vyhrál časem 2'05,859 sekundy Fabio Quartararo (Leopard Racing). Druhý je Brad Binder a třetí Livio Loi, který je s časem z druhého tréninku prozatím nejrychlejším jezdcem dosavadní části víkendu. Jakub Kornfeil trénink dokončil s patnáctým časem 2'06,970 sekundy, Karel Hanika je s kolem za 2'07,807 sekundy sedmadvacátý.

GP Kataru, Moto3 – 3.volný trénink