GP Kataru – V trénincích zajel nejrychleji Iannone

Moto2 – 3.volný trénink

V patnácté minutě vedl tabulku časů Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten), jehož maximum bylo na hodnotě 1'59,473 sekundy. Druhý Francouz Johann Zarco (Ajo Motorsport) ztrácel necelé tři desetiny, třetí byl Jonas Folger (Dynavolt Intact GP) s časem jen o padesát tisícin pomalejším než úřadující mistr světa.

Britský závodník Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) figuroval na čtvrté pozici, Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40) byl pátý. Španěl měl horkou chvilku, když mírně vyjel za obrubníky, kde je umělá tráva a písek. Rins musel motorku narovnat a měl co dělat, aby ji na konci únikové zóny před bariérou zabrzdil.

Po polovině tréninku zůstával na prvním místě Thomas Lüthi, který si čas zatím nezlepšil a zůstával na 1'59,473 sekundy. Na druhé místo se posunul Marcel Schrötter (AGR Team), třetí byl Sam Lowes, jehož od vedení dělilo 0,087 sekundy. Čtvrtý byl Jonas Folger, pátý Johann Zarco. Ve třicáté minutě převzal vedení časomíry Sam Lowes, když maximum posunul na 1'59,292 sekundy.

Třetí trénink vyhrál Sam Lowes časem 1'59,262 sekundy a bylo na něm vidět, že mu spad kámen ze srdce, protože včera dvakrát spadl a to nebyl nejlepší úvod sezony. Dnes překonal rekord nejrychlejšího kola okruhu v Losail, který mu tady od loňska patřil. Za Britem je ta situace hodně vyrovnaná – druhý Thomas Lüthi, třetí Lorenzo Baldassarri (Forward Racing). Michael Schrötter, pátý Jonas Folger a šestý Johann Zarco. Druhého a šestého jezdce v pořadí dělí dvě desetiny. Poslední jezdec v jedné sekundě je jedenáctý Simone Corsi (Speed Up Racing).

GP Kataru, Moto2 – 3.volný trénink