GP Kataru – První kvalifikaci sezony vyhrál Zarco, Márquez a Antonelli

MotoGP – 3.volný trénink

Po úvodních patnácti minutách tréninku, který je rozhodující pro stanovení postupové desítky jezdců v rámci Q2, vedl tabulku časů Andrea Dovizioso (Ducati Team) s maximem na 1'59,821 sekundy. V sobotu bylo hodně teplo, takže přilnavosti nebylo zrovna na rozdávání o čemž svědčí ten fakt, že v pátek po západu slunce Dovizioso zajel maximum na 1'54,361 sekundy. Druhý byl Danilo Petrucci (Alma Pramac Racing), třetí Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR). Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) havaroval v páté zatáčce, což se naštěstí pro Itala odrazilo jen na stavu jeho motorky, on sám vyvázl bez zranění. Zda v sobotu někdo dokáže zlepšit maximum z pátečního večera, to se momentálně jevilo jako dost nepravděpodobné, alespoň minimálně pokud je řeč o první desítce.

Čtvrt hodiny před koncem tréninku zůstával na špici tabulky Andrea Dovizioso. Ital ale stačil zrychlit a maximum dostal na hodnotu 1'55,980 sekundy, což bylo o osm setin rychlejí kolo než jaké měl na kontě druhý Danilo Petrucci. Třetí zůstával Alex Rins, čtvrtý byl Jorge Lorenzo (Ducati Team), pátý Andrea Iannone (Team Suzuki ECSTAR). Dvojici jezdců tovární RC213V Marcu Márquezovi a Danimu Pedrosovi patřila šestá a sedmá pozice. Maverick Viñales (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel na přímý postup do Q2 0,283 sekundy a ty ne a ne najít.

Třetí trénink vyhrál časem 1'54,966 sekundy Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3), který byl o půl sekundy rychlejší než druhý v pořadí Jack Miller (Alma Pramac Racing). Třetí skončil Danilo Petrucci, čtvrtý Marc Márquez a pátý byl Andrea Iannone. Karel Abraham (Ángel Nieto Team) je na jednadvacátém místě s časem 1'57,146 sekundy.

Kombinace časů prvních tří volných tréninků určila desítku závodníků s přímým postupem do druhé kvalifikace (Q2) – Andrea Dovizioso, Danilo Petrucci, Alex Rins, Jorge Lorenzo, Andrea Iannone, Marc Márquez, Dani Pedrosa, Cal Crutchlow, Valentino Rossi a Johann Zarco.