GP Itálie – Závod italské GP vyhrál Bagnaia, Salač sedmý v Moto2™

Moto2™ - ZÁVOD

Do závodu na 19kol startoval z první řady Aron Canet (Pons Wegow Los40), Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) a Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team). Druhá řada a Joe Roberts (Italtrans Racing Team), Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) a Jake Dixon (Autosolar GASGAS Aspar Team). Třetí řada a trojice Celestino Vietti (Fantic Racing), Fermin Aldeguer (MB Conveyors SpeedUp) a Alonso Lopez (MB Conveyors SpeedUp). Ze čtvrté řady vyrazil lídr průběžného hodnocení Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team), Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team) a Jeremy Alcoba (QJMOTOR Gresini Moto2).

Po startu skončil závod v první zatáčce pro trojici Jeremy Alcoba, Fermin Aldeguer a Darryn Binder. Během prvního kola havaroval Sam Lowes po kontaktu s Alonsem Lopezem. Závod vedl Pedro Acosta, druhý jel Alonso Lopez, třetí byl Tony Arbolino, čtvrtý Tony Arbolino a pátý Filip Salač. Už ve druhém kole uviděl Lopez informaci o tom, že bude muset projet dlouhým kolem, penalizaci za to, že Lowese poslal k zemi. Ve třetím kole jela na špici dvojice Pedro Acosta a Alonso Lopez, který když projel dlouhým kolem zařadil se na deváté místo, protože zajel až do štěrkové zóny, takže to dostal ještě jednou. Po dalším průjezdu už figuroval na čtrnácté pozici.

V pátém kole závodu vedl Pedro Acosta náskokem dvou sekund na druhého Tony Arbolina. Třetí Filip Salač ztrácel na Itala čtyři desetiny a dvě desetiny za sebou měl Španěla Arona Caneta. Pátý Jake Dixon byl 2,5 sekundy za Canetem a na zadním kole vezl Sergia Garciu s Manuelem Gonzalezem. V sedmém kole Petro Acosta přišel o dvě desetiny náskoku, ale nezdálo se, že by měl nějaké problémy, protože byl schopen o něco později ony dvě desetiny získat zpátky. Za prvním Španělem jela trojice Tony Arbolino, Filip Salač a s odstupem sedmi desetin čtvrtý Aron Canet. Pátý byl Sergio Garcia, šestý Jake Dixon a sedmý Manuel Gonzalez. Havaroval Lukas Tulovic (Liqui Moly Husqvarna Intact GP).

V úvodu druhé poloviny závodu vedl Pedro Acosta náskokem 2,550 sekundy. Na druhé pozici pokračoval Tony Arbolino, třetí jel Filip Salač, jemuž na Itala chybělo sedm desetin, nicméně na čtvrtého Arona Caneta najel 1,8 sekundy. V souboji o páté místo vyhrával Jake Dixon, šestý byl Sergio Garcia, sedmý jel Manuel Gonzalez, osmý byl jezdec na divokou kartu Mattia Pasini, devátý Alonso Lopez, který se po dvou dlouhých kolech prodíral polem jezdců, a první desítku uzavíral Celestino Vietti. Ve dvanáctém kole ztrácel Filip Salač na druhého Arbolina 2,4 sekundy, naopak jeho náskok na čtvrtého Arona Caneta byl na jedné sekundě, což signalizovalo, že český závodník zpomaluje, což by mohl být znovu problém s přední pneumatikou. Ve třináctém kole Canet předjel Salače, který měl 1,5 sekundy za sebou Jake Dixona. Do konce zbývalo šest kol a pro českého jezdce to nevypadalo moc dobře.

V době, kdy do konce závodu zbývalo pět kol, vedl Pedro Acosta náskokem čtyř sekund. Havaroval Albert Arenas a Filip Salač začínal bojovat o záchranu umístění v Top5, jelikož se před něho dostal Jake Dixon a jen 1,5 sekundy za ním jel rozjetý Alonso Lopez. Ten se rychle přibližoval společně se sedmým Italem Viettim, jemuž se Španěla dokonce povedlo předjet a okamžitě stahoval ztrátu na Filipa Salače, která v polovině šestnáctého kola představovala jen čtyři desetiny. Když jezdci najeli do předposledního kola jel Filip Salač sedmý. Vedoucí jezdec Pedro Acosta měl náskok téměř pěti sekund na druhého Tony Arbolina, třetí Aron Canet ztrácel čtyři sekundy a jen dvě desetiny za sebou měl jezdce stáje Aspar Dixona, což slibovalo závěrečnou bitvu o poslední místo na pódiu.

Závod italské Grand Prix vyhrál Pedro Acosta náskokem přes šest sekund. Druhý projel cílem Tony Arbolino, jenž si ponechá status lídra průběžného hodnocení. Třetí závod dokončil Jake Dixon, jemuž se podařilo překonat Arona Caneta, který se musel spokojit s body za čtvrté místo. Pátý v cíli byl Celestino Vietti. Český závodník Filip Salač obsadil konečné sedmé místo.