GP Itálie - Tři Italové v první řadě závodu v Mugellu. Pole position si vyjel Fabio Di Giannantonio

MotoGP - 2. kvalifikace

Před startem druhé kvalifikace se v MotoGP opět rozpršelo, jezdci i přesto nasadili slicky. Na to doplatil Marc Márquez (Repsol Honda Team), který najel na mokrou skvrnu na trati a velmi nepříjemně upadl. Jeho motocykl následně začal hořet a byla tak vyvěšena červená vlajka.

Poté, co se závodníci vrátili na trať, už byla dráha opět suchá. Neuvěřitelný výkon podával od začátku Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing MotoGP), jenž jako první nastavil čas pod 1'47 sekundy a chvíli si držel více než sekundový náskok. Následně se do kontaktu s ním dostal Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), stále mu však na prvního chyběly čtyři desetiny. Marc Márquez mezitím vyčkával v boxech, na dráhu vyrazil až pět minut před koncem kvalifikace.

V závěru časy na úrovni 1'46 sekundy zajížděla většina jezdců. Fabio Di Giannantonio však překvapil všechny přítomné, když si svou první pole position nenechal uzmout a objel okruh za 1'46,156 vteřiny. A zajímavá místa byla i na dalších pozicích, obsadili je totiž rovněž Italové, a to Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team) a jeho týmový kolega Luca Marini. Z druhé řady odstartují Johann Zarco (Prima Pramac Racing), Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) a Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP). Třetí řada bude patřit Aleixovi Espargarovi (Aprilia Racing), Takaaki Nakagamimu (LCR Honda Team) a Polu Espargarovi (Repsol Honda Team). Čtvrtou obsadí Enea Bastianini (Gresini Racing MotoGP), Jorge Martin (Prima Pramac Racing) a Marc Márquez.

Aktualizace: Marc Márquez musí podstoupit další operaci ramene. Oznámil to na speciální tiskové konferenci. Více čtěte zde.