GP Itálie - Tři Italové v první řadě závodu v Mugellu. Pole position si vyjel Fabio Di Giannantonio

MotoGP - 4. volný trénink

Velkou část posledního volného tréninku strávili jezdci MotoGP v boxech. Po deseti minutách od jeho startu totiž začalo v Mugellu pršet, následně i blýskat a hřmít se. Na trati se poté sice piloti objevili, rychlá kola už však nezajížděli. Vítězem čtvrtých zkušebních jízd se tedy stal Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) s časem 1'46,614 sekundy. Druhý skončil Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team) a třetí Marc Márquez (Repsol Honda Tam), jenž na prvního ztratil 0,461 sekundy. Čtvrté místo si vyjel Miguel Oliveira (Red Bull KTM Factory Racing), pátý byl Jack Miller (Ducati Lenovo Team).

Oznámeny rovněž byly penalizace pro Jorgeho Martina a Darryna Bindera, Zatímco první jmenovaný obdržel za pomalou jízdu tři pozice zpět na startovním gridu, Binder bude muset během závodu za nebezpečnou jízdu pod žlutou vlajkou absolvovat long lap.