GP Itálie – páteční tréninky v Toskánsku

MotoGP – 2.volný trénink

V polovině tréninku byl s časem 1'47,966 sekundy nejrychlejší Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP). Druhý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel 0,245 sekundy, třetí Marc Márquez (Repsol Honda Team) na Rossiho ztrácel devět tisícin. Časy do pátého místa zajeli Andrea Dovizioso (Ducati Team) a Andrea Iannone (Ducati Team), který jede s bolestivě zraněným ramenem, ale stejně jako v Le Mans je velmi rychlý. Do druhého tréninku nastoupil Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) což je dobré znamení, protože i přes bolest operovaného palce dokáže jezdit a po pětadvacet minutách byl devátý nejrychlejší. Karlu Abrahamovi (AB Motoracing) patřila s časem 1'49,444 sekundy sedmnáctá příčka.

V posledních patnácti minutách spadl v patnácté zatáčce okruhu Eugene Laverty (Power Electronics Aspar MotoGP), ale vše se obešlo bez zranění a jezdec Hondy Open rychle utíkal do boxů pro náhradní motorku. V pětatřicáté minutě tréninku už vedl tabulku časů Marc Márquez s kolem za 1'47,643 sekundy. Druhý Jorge Lorenzo ztrácel dvě desetiny, třetí Valentino Rossi už přes půl sekundy. Čtvrtý byl Cal Crutchlow (CMW LCR Honda) a pátý Andrea Dovizioso, těsně následován Andrea Iannonem a Danilo Petruccim (Octo Pramac Rarcing). Posledním jezdcem v jedné sekundě na Márquez byl dvanáctý Scott Redding (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing), který v jednu chvíli chyboval na brzdách a musel mimo trať, což se mu podařilo ustát.

Tři minutý před koncem Andrea Dovizioso zabral a časem 1'47,479 sekundy zajel na vrchol tabulky časů, kde zůstal až do konce druhého tréninku nepřekonán. Dovizioso zatím předvádí perfektní výkon, což všem u Ducati dělá velkou radost. A Dovizioso samozřejmě není sám, protože si vede dobře také čtvrtý Andrea Iannone. Druhý v pořadí Marc Márquez ztratil na Doviziosa 0,164 sekundy a měl co svým technikům vysvětlovat. Třetí je jezdec tovární Yamahy Jorge Lorenzo jenž byl o necelé čtyři desetiny pomalejší. V závěru tréninku byl dlouhý Valentino Rossi, musel mimo trať a trénink nakonec uzavřel devátým časem 1'48,211 sekundy. Český jezdec Karel Abraham je s časem 1'48,851 sekundy sedmnáctý, druhý nejlepší jezdec kategorie Open po šestnáctém Stefanu Bradlovi (Athinà Forward Racing).