GP České republiky - sobota v Brně

Moto3 – Kvalifikace

Deset minut před koncem kvalifikace vedl časem 2´08,839 sekundy Luis Salom (RW Raing GP) před Maverickem Viñalesem (Avintia Blusens) a Sandreem Cortesem (Red Bull KTM Ajo). Jakub Kornfeil (Redox-Ongetta-Centro Seta) figuroval na pátém místě, Jasper Iwema (Moto FGR) byl sedmadvacátý a třicátý čas byl maximem Miroslava Popova (Mahindra Racing).

Bitva o pozice na startu nedělního závodu začala pět minut před koncem kvalifikace. Maverick Viñales si vedoucí pozici udržel a jedenáctou kvalifikaci sezony vyhrál časem 2´08,075 sekundy. Druhý do závodu v Brně odstartuje Sandro Cortese, jemuž se tentokrát svého španělského soupeře nepodařilo překonat a od pole position ho dělí 0,033 sekundy. První řadu na startu uzavře Malajec Zulfahmi Khairuddin (AirAsia-Sic-Ajo). Ten si vedl velmi dobře a zlepšení z posledního tréninku dokonale využil v kvalifikaci.

Z českých závodníků si nejlepší postavení na roštu vybojoval sedmý Jakub Kornfeil (Redox-Ongetta-Centro Seta). Jezdec FTR/Hondy nastavil své maximum na 2´09,019 sekundy a na nejlepší čas dne ztratil 0,944 sekundy. Je také poslední z jezdců, kteří se dostali do jedné sekundy za Viñalese. Miroslav Popov (Mahindra Racing) se kvalifikoval devětadvacátým časem a ztrátou na nejlepší 3,894 sekundy. Jasper Iwema (Moto FGR) byl s časem 2´12,151 sekundy sedmadvacátý, což ve srovnání s Popovem, který jede s Moto3 teď poprvé, skutečně není příliš velký rozdíl.

Hned v úvodu havarovali po vzájemném kontaktu Brad Binder (RW Racing GP) a Giulian Pedone (Ambrogio Next Racing). V polovině kvalifikace spadl Romano Fenati (Team Italia FMI). Po pádu v dopoledním tréninku do kvalifikace nenastoupil Isaac Viñales (Ongetta-Centro Seta) a také Ricardo Moretti (Mahindra Racing).