GP Austrálie – V pátek byl na Phillip Islandu nejrychlejší Márquez

MotoGP – 2.volný trénink

Počasí na Phillip Islandu bylo odpoledne o poznání lepší než v případě prvního tréninku královské kubatury. Zataženou oblohu a déšť vystřídaly slunečné podmínky, takže se dalo předpokládat, že časy půjdou dolů, třebaže bylo stále dost chladno. Po úvodních patnácti minutách patřil nejrychlejší čas 1'30,098 sekundy Jorge Lorenzovi (Movistar Yamaha MotoGP). Druhý Marc Márquez (Repsol Honda Team) ztrácel 0,140 sekundy, třetí Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) byl o 0,418 sekundy pomalejší. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) byl s časem 1'30,557 sekundy čtvrtý, Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) uzavíral pětici nejlepších časem 1'30,647 sekundy. Anthony West (AB Motoracing) měl na kontě dvaadvacátý čas 1'32,688 sekundy.

Krátce před polovinou tréninku obul Valentino Rossi přední asymetrickou pneumatiku a časem 1'30,156 sekundy se posunul na druhou pozici, kde na prvního Jorge Lorenza ztrácel jen osmapadesát tisícin. Třetí čas patřil Marcu Márquezeovi, čtvrtý Danimu Pedrosovi a čas na pátou pozici zajel Andrea Iannone (Ducati Team), jehož ztráta na Lorenza představovala čtyři desetiny. Jack Miller (LCR Honda), který první trénink uzavřel pátým časem, byl prozatím s kolem za 1'30,993 sekundy dvanáctý, necelých devět desetin za maximem a v pozici nejlépe postaveného jezdce kategorie Open. Pro Australana se domácí Grand Prix zatím rýsuje velmi dobře.

Deset minut před koncem dělilo prvního Jorge Lorenza od druhého v pořadí Valentina Rossiho jen 0,074 sekundy. Rychlý byl rovněž Andrea Iannone, který se časem 1'30,170 sekundy posunul na třetí pozici a tam na Lorenza ztrácel jen osmaosmdesát tisícin. Čtvrtý byl Marc Márquez a první pětici uzavíral se ztrátou tří desetin Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar). Anthony West byl s časem 1'32,688 sekundy čtyřiadvacátý a na čas Lorenza ztrácel 2,6 sekundy.

Protože existuje riziko deště ve třetím tréninku, řada jezdců už v pátek odpoledne nasadila měkčí směsi, aby získali pozici v první desítce a tím možnost postupu do druhé kvalifikace. Posledních pět minut tak bylo o neustálé změně pořadí, jak jednotliví závodníci nastavovali svá maxima.

Druhý trénink vyhrál časem 1'29,383 sekundy Marc Márquez (Repsol Honda Team), který byl tentokrát o padesát tisícin rychlejší než druhý Jorge Lorenzo. Na třetím místě trénink uzavřel Maverick Viñales, čtvrtý byl Andrea Iannone a pátý Cal Crutchlow (LCR Honda). Časy do desátého místa zajeli Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), Danilo Petrucci (Octo Pramac Racing), Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3), Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) a Aleix Espargaró, který na Márqueze ztratil 0,730 sekundy. Anthony West byl odpoledne s časem 1'32,592 sekundy čtyřiadvacátý.