GP Austrálie– neděle na Phillip Islandu

Moto2 – závod

Do zkráceného závodu šestistovek startoval z první pozice Pol Espargaró (Tuenti HP 40) a tuto pozici si také udržel v nájezdu do druhého kola. Za Španělem jel Alex De Angelis (NGM Mobile Forward Racing) a třetí Esteve Rabat (Tuenti HP 40). V prvním kole spadl Axel Pons (Tuenti HP 40) a v dalším pak kolidoval Mattia Pasini (NGM Mobile Racing) a Julián Simón (Italtrans Racing). Trest průjezd boxy za předčasný start dostal Marcel Schröttcher (Maptaq SAG Zelos Team), Takaaki Nakagami (Italtrans Racing) a Axel Pons (Tuenti HP 40).

V polovině závodu vedl Pol Espargaró, na druhém místě jel Alex De Angelis, třetí Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2), čtvrtý Jordi Torres (Mapfre Aspar Moto2) a pátý Simone Corsi (NGM Mobile Racing). Esteve Rabat byl v jedné za zatáček dlouhý a propadl se na devátou pozici. Víkend měl parádně rozjetý, ale tím hodně pomohl svému týmovému kolegovi Espargarovi. Havaroval Johann Zarco (Came Ioda Racing Project) a Xavier Simeon (Maptaq SAG Zelos Team).

Tři kola před koncem se na vedoucího Pola Espargara dotáhl Švýcar Thomas Lüthi, což slibovalo napínavé finále. Španěl ale zrychlil a v předposledním kole si udržoval náskok kolem čtyř desetin. Pol Espargaró závod v Austrálii vyhrál a plně tak využil neúčasti zraněného Scotta Reddinga. Druhý projel cílem Thomas Lüthi a na třetím místě skončil Jordi Torres. Pol Espargaró tímto převzal vedení v průběžném hodnocení šampionátu.