GP Argentiny - Kvalifikaci ovládl Aleix Espargaró, Filip Salač dojel v Moto2 na 23. místě

Moto3 - 2. kvalifikace

V úvodu kvalifikace překvapil Joel Kelso (CIP Green Power), který se dostal do čela s časem 1'48,940 sekundy. Druhý Tatsuki Suzuki (Leopard Racing) na něj ztrácel 0,110 vteřiny, jeho týmový kolega Dennis Foggia pak 0,188. Průběžně čtvrtý jezdil Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), nejlepší pětku uzavíral Sergio Garcia (Solunion GASGAS Aspar Team).

Krátce po polovině nastaveného času zajeli jezdci do boxů ke svým mechanikům, odkud vyjeli až necelé dvě minuty před koncem. Nájezd do posledního kola stihli závodníci přesně na sekundu a na live timingu měli po prvním úseku téměř všichni červené „hlavičky“ značící nejlepší čas.

Pro pole position si nakonec dojel Sergio Garcia, který projel okruh v Argentině za 1'48,429 sekundy a vyhrál podruhé v Moto3 pole position. O 0,171 vteřiny pomalejší byl Ayumu Sasaki (Sterilgarda Husqvarna Max), do první řady se s dvojicí postaví také Izan Guevara (Solunion GASGAS Aspar Team). Druhá řada bude patřit Riccardu Rossimu (SIC58 Squadra Corse), Joel Kelso a Daniel Holgado (Red Bull KTM Ajo). Ze třetí řady budou startovat Xavier Artigas (CFMOTO Racing PruestelGP), Andrea Migno (Rivacold Snipers Team) a Tatsuki Suzuki (Leopard Racing).

GP Argentiny, Moto3 – 2. kvalifikace
25°C, dráha suchá, 43°C, vlhkost:  35 %