GP Argentiny - Kvalifikaci ovládl Aleix Espargaró, Filip Salač dojel v Moto2 na 23. místě

MotoGP - 1. volný trénink

Pro Fabia Di Giannantonia (Gresini Racing MotoGP) nezačal víkend příliš pozitivně, když musel na počátku prvního tréninku zůstat kvůli technickým potížím v boxech. V prvních patnácti minutách jezdil na čele Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP), kterého však předčil Takaaki Nakagami (LCR Hnda IDEMITSU) s časem 1'40,549 sekundy. U japonského závodníka nebylo vůbec jisté, zda se GP Argentiny zúčastní. Měl totiž koronavirus. V pátek už byl však jeho test negativní a tak rychle spěchal do Termas de Río Hondo. Náhradník za Marca Márqueze, jenž má po posledním závodě problémy s dvojitým viděním, Stefan Bradl (Red Bull KTM Factory Racing) jezdil třetí, čtvrtý byl pak Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) a pátý Aleix Espargaro (Aprilia Racing). Dařilo se také šestému Alexi Márquezovi (LCR Honda CASTROL), následovaný byl Joanem Mirem (Team SUZUKI ECSTAR) a Maverickem Viñalesem (Aprilia Racing).

Po čtyřiceti minutách na trati jezdila v jedné vteřině osmnáctka závodníků. Do čela se posunul Aleix Espargaro, jemuž se podařilo zajet čas 1'39,509 sekundy. Druhý Fabio Quartararo na něj ztrácel 0,390 vteřiny. V boxech si svému týmu stěžoval závodník na problémy v zatáčce číslo jedenáct. Průběžná třetí pozice patřila Alexi Rinsovi, dopředu se posunuli Pol Espargaro (Repsol Honda Team) a Maverickem Viñalesem, kteří uzavírali nejlepší pětku. Příliš se nedařilo čerstvě zasnoubenému Jacku Millerovi (Ducati Lenovo Team), jenž byl desátý. Jorge Martin (Pramac Racing) byl pak dokonce patnáctý. A Stefan Bradl se propadl na 22. příčku.

První trénink nakonec ovládl Takaaki Nakagami s časem 1'39,028 sekundy. Fabio Quartararo je druhý se ztrátou pouhých 0,127 vteřiny a třetí místo patří Polu Espargarovi. Jen setinu na něj ztratil jeho bratr Aleix Espargaro, o pět navíc Marco Bezzecchi. Desítku uzavřel Joan Mir, Jack Miller byl až sedmnáctý. Do ztráty jedné sekundy se vlezlo celkem devatenáct závodníků. Startovní pole uzavřel Andrea Dovizioso se ztrátou 1,693 sekundy na prvního.