GP Aragonie – V pátek dominoval Jorge Lorenzo

Moto3 – 2.volný trénink

Po úvodních deseti minutách druhého tréninku měl na kontě nejrychlejší kolo 1'59,936 sekundy Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo). Portugalec vedl rozdílem dvaaosmdesáti tisícin před druhým Enea Bastianinim (Gresini Racing Team Moto3) a na třetího Efréna Vázqueze (Leopard Racing) najel tři desetiny. Časy do pátého místa zajeli Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) a Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0,).

V polovině tréninku už figuroval na špici výsledkové tabulky Enea Bastianini, jemuž se podařilo zlepšit na 1'59,749 sekundy. Na druhé místo se posunul Jorge Martin (Mapfre Team Mahindra), jehož ztráta na Itala představovala pouhé čtyři tisíciny. Třetí čas 1'59,936 sekundy patřil Portugalci Oliveirovi. Dvojice českých závodníků tentokrát figurovala celkem vzadu. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) měl na kontě dvacátý čtvrtý čas 2'01,870 sekundy, Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl s časem 2'03,047 sekundy dokonce poslední.

V pětadvacáté minutě zajel Jakub Kornfeil dnes poprvé pod dvě minuty a s časem 1'59,960 sekundy se posunul na šestou pozici, kde na vedoucího Španěla Navarra ztrácel 0,331 sekundy. Karel Hanika rovněž zrychlil, progres byl s časem 2'01,206 sekundy o něco menší než v případě jeho krajana, protože byl patnáct minut před koncem tréninku třiadvacátý. V třicáté minutě byl s časem 1'59,629 sekundy nejrychlejší Jorge Navarro, Ital Bastianini ztrácel 0,120 sekundy, třetí Jorge Martin byl o 0,124 sekundy pomalejší.

Pět minut před koncem tréninku výrazně zabral Karel Hanika, posunul své maximum na hodnotu 1'59,502 sekundy a rázem byl pátým nejrychlejším jezdcem. Nejrychlejší kolo 1'59,122 sekundy měl na kontě Philipp Öttl (Shedl GP Racing), který vozil na zádech Miguele Oliveiru, jehož čas byl jen o desetinu pomalejší.

Odpolední trénink vyhrál časem 1'58,875 sekundy Enea Bastianini, který je nejrychlejším jezdcem pátečních tréninků. Ital v samotném závěru havaroval v sedmé zatáčce okruhu MotorLand Aragón, když předjel Japonce Hiroki Ona (Leopard Racing) a ten mu předním kolem narazil do zadního kola, takže oba skončili na zemi. Druhý čas patří Miguelu Oliveirovi, třetí je Jorge Navarro. Karel Hanika skončil desátý se ztrátou šesti desetin, Jakub Kornfeil trénink uzavřel devatenáctým časem a jednosekundovou ztrátou.

GP Aragonie, Moto3 – 2.volný trénink