GP Aragonie – V pátek dominoval Jorge Lorenzo

MotoGP – 1.volný trénink

Po úvodních patnácti minutách měl na kontě nejrychlejší čas 1'48,249 sekundy Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP). Španěl na to hned od začátku pořádně zatlačil, protože druhý v pořadí Marc Márquez (Repsol Honda Team) už ztrácel necelých sedm desetin a zároveň byl poslední v jedné sekundě. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel na týmového kolegu s časem 1'49,530 sekundy 1,3 sekundy. Na čtvrté pozici byl Scott Redding (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing), pětici nejrychlejších uzavíral Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3). Karel Abraham (AB Motoracing) figuroval s časem 1'55,487 sekundy na třiadvacáté pozici. Španěl Toni Elías (Forward Racing), který s týmem absolvuje závěr sezony, byl s časem 1'55,601 sekundy čtyřiadvacátý.

Deset minut před koncem tréninku vedl tabulku časů Jorge Lorenzo s kolem za 1'48,249 sekundy, to znamená, že maximum na kolo zůstávalo stejné, jaké bylo v úvodní části tréninku. Zrychlil Valentino Rossi, který se časem 1'48,824 sekundy posunul na druhé místo, kde ztrácel necelých šest desetin. Třetím jezdcem v pořadí byl Marc Márquez, který byl také poslední v jedné sekundě na Lorenza a ani on zatím své maximum z šestého kola nezlepšil. Čtyřiadvacátý Karel Abraham zrychlil na 1'52,794 sekundy, pětadvacátý Toni Elías zajel 1'53,669 sekundy. Přibližně sedm minut před koncem havaroval Hector Barbera (Avintia Racing). V nájezdu do druhé zatáčky zřejmě najel na nějakou nerovnost a už byl ve štěrku únikové zóny.

Úvodní trénink královské kubatury vyhrál časem 1'48,249 sekundy Jorge Lorenzo. V závěru zrychlil Marc Márquez a časem 1'48,739 sekundy se posunul na druhé místo. Valentino Rossi trénink dokončil s třetím časem a ztrátou na Lorenza, která představuje 0,575 sekundy. Časy do pátého místa zajeli další dva jezdci Hondy Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) a Scott Redding. Ital Andrea Iannone (Ducati), který jede s bolestivým zraněním ramene, dokončil trénink desátý. Karel Abraham v závěru posunul své maximum na 1'51,496 sekundy a trénink uzavřel dvaadvacátý.