GP Aragonie – kvalifikační sobota

Moto3 – kvalifikace

V polovině kvalifikačního tréninku vedl časem 1´58,766 sekundy Jack Miller (Estrella Galicia 0,0) před Enea Bastianinim (Junior Team GO&FUN Moto3) a třetím Danny Kentem (Red Bull Husqvarna Ajo). Jakub Kornfeil (Team Calvo) figuroval s časem 1´59,261 sekundy na pátém místě, Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl s kolem za 1´59,412 sekundy osmý.

Těsně před první polovinou havaroval Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46), pro něhož tak kvalifikace předčasně skončila, protože motorka nevypadala nejlépe. Technické problémy měl Niklas Ajo (Avant Tecno Husqvarna Ajo), který seděl v boxech a čekal až mu opraví motorku. Andrea Locatelli (San Carlo Honda Italia) měl zase zdravotní problémy a byl stejně jako Fin Ajo bez kvalifikačního času. Locatelli se nakonec do závodu kvalifikoval třicátý, Ajo šestadvacátý.

Před posledními deseti minutami kvalifikace Moto3 byl na provizorní pole position Alex Rins (Estrella Galicia 0,0), který měl rovněž motorku v péči mechaniků, ale jeho sedmé měřené kolo 1´58,443 sekundy znamenalo postup do čela výsledkové tabulky. Australan Jack Miller byl se ztrátou tří desetin druhý a Enea Bastianini ztrácel na první místo na startu 0,347 sekundy.

Pole position na startu závodu v Aragonii získal novým rekordem 1´58,318 sekundy Alex Rins. Druhý odstartuje do závodu Danny Kent, třetí Juanfran Guevara (Mapfre Aspar Moto3). Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval dvanáctým časem 1´58,999 sekundy. Karel Hanika je s časem 1´59,314 sekundy sedmnáctý a zároveň posledním jezdcem v jedné sekundě za vítězem kvalifikace Rinsem.