Dvanáctý podnik AMA Pro v New Orleans

AMA Pro Motorcycle-Superstore.com SuperSport

Lídr západní divize a obhájce titulu James Rispoli (Suzuki GSX-R600) si čtvrtým místem v sobotním závodu zajistil letošní titul nejen ve své divizi, ale zároveň v celém národním šampionátu kategorie SuperSport. Přitom rodák z Londonderry v prvním závodu nejel nějaký udržovací režim, ale neustále sváděl souboje o postavení na stupních vítězů, což se mu nakonec nepodařilo, protože sobota byla dnem Haydena Gilliho (Yamaha YZF-R6). Gillim porazil druhého v pořadí Jake Lewise (Suzuki GSX-R600) bezpečným náskokem jedenácti sekund a na konto si připsal své druhé vítězství sezony.

Právě mezi jezdci východní divize Dustinem Dominguezem (Triumph Daytona 675) a Jake Lewisem probíhaly těžké souboje o celkové postavení v tabulce. V prvním závodu byl úspěšnější Lewis, protože protože souboj o druhé místo v závodu vyhrál a Dominguez navíc o něco později zaznamenal pád, kterým celý závod zastavil. Protože v úvodu závodu rovněž havaroval Stefano Mesa (Yamaha YZF-R6), Jake Lewis šel před nedělním finálovým závodem do vedení východní divize s poměrně bezpečným náskokem sedmnácti bodů. Třetí projel cílem sobotního závodu dvacetiletý rodák z kolumbijského Mendellinu Tomas Puerta (Yamaha YZF-R6).

...

Poslední závod sezony vyhrál v kategorii SuperSport Garrett Gerloff (Yamaha YZF-R6), když s náskokem téměř dvanácti sekund porazil druhého v cíli Haydena Gillima. Třetí James Rispoli ztratil na vítěze třiadvacet sekund. Titul východní divize vyhrál Jake Lewis před dvaadvacetiletým Dustinem Dominguezem a třetím Tomasem Puertou. „Věděl jsem na jaké pozici musím závod dokončit,“ uvedl po závodě Lewis. „Dustinovu pozici jsem si hlídal, pak jsem to trošku pustil a titul je doma.“