GP Itálie pro nováčka Paulina a vicemistra Herlingse

Pískový specialista týmu Red Bull Teka KTM Factory Racing Jeffrey Herlings vyhrál svou pátou letošní Grand Prix, ačkoliv v první jízdě skončil jako druhý za Searlem. V jízdě druhé ale neponechal nic náhodě, od 6. kola se dostal do jejího čela a závod dovedl až do vítězného konce. V konečném pořadí šampionátu si tak vyjel zasloužený titul vicemistra světa za svým týmovým kolegou Němcem Kenem Roczenem.
Druhé místo celkově patřilo ve Fermu jezdci týmu CLS Monster Energy Kawasaki Pro Circuit Tommymu Searlemu, který si sice nesplnil svůj cíl, vyhrát tento závod GP, ale přesto byl spokojen. Vyhrál celkem lehce první jízdu, ve druhé ale udělal chybu a ta ho stála celkové vítězství. V šampionátu mu tak patří zaslouženě bronzová příčka. Na třetím místě v italské GP pak celkově skončil jeho týmový kolega a krajan Max Anstie.

Švýcar Arnaud Tonus měl na konci stejný počet bodů jako třetí Anstie. Tonus dojel na podiové umístění v první jízdě, ve druhé jízdě upadl hned v prvním kole a to ho stálo umístění na podiu. V šampionátu patří švýcarskému jezdci místo páté, když čtvrtý skončil celkově v šampionátu MX2 Francouz Gautier Paulin, tedy vítěz GP Itálie v kubatuře MX1.
Páté místo jezdce týmu KTM HDI MX Aubina znamenalo jeho nejlepší letošní umístění, když dojel nejprve šestý a po výborném startu ve druhé jízdě dokonce třetí. Největším překvapením kubatury MX2 byl o tomto víkendu mladý Rakušan Pascal Rauchenecker, především po skvělém výkonu v druhé jízdě, kdy skončil šestý. A jelikož se mu podařilo v první italské jízdě dojet těsně za Top-10 jako 11., tak to znamenalo skvělé 6. místo celkově. Sedmý skončil Španěl José Oliva Butrón, což bylo jeho nejlepší umístění během sezóny. Tixier a Nicholls se umístili jako 8. a 9., a při své premiéře v MX2 dokompletoval Top-10 Ferrandis.

Mistr světa Ken Roczen skončil v první jízdě s dvoutaktním motocyklem o objemu 125 ccm pátý, ve druhé jízdě spadl a jelikož si ohnul řidítka, tak musel závod vzdát, když jezdil jako čtvrtý.
MX2 - 1. závod: 1. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), 39:55.722; 2. Jeffrey Herlings (NED, KTM), +0:12.159; 3. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha), +0:25.393; 4. Max Anstie (GBR, Kawasaki), +0:38.373; 5. Ken Roczen (GER, KTM), +0:58.585; 6. Nicolas Aubin (FRA, KTM), +1:15.120; 7. Jake Nicholls (GBR, KTM), +1:23.438; 8. Jordi Tixier (FRA, KTM), +1:40.741; 9. Dylan Ferrandis (FRA, Kawasaki), +1:49.544; 10. Antonio Jose Butron Oliva (ESP, KTM), +2:04.147;

MX2 - 2. závod: 1. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 40:47.256; 2. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), +0:16.913; 3. Nicolas Aubin (FRA, KTM), +0:45.815; 4. Max Anstie (GBR, Kawasaki), +0:53.371; 5. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha), +1:09.964; 6. Pascal Rauchenecker (AUT, KTM), +1:49.365; 7. Antonio Jose Butron Oliva (ESP, KTM), +1:53.261; 8. Christophe Charlier (FRA, Yamaha), +2:00.408; 9. Alessandro Lupino (ITA, Husqvarna), - 1 kolo; 10. Jordi Tixier (FRA, KTM), -1 kolo
MX2 - GP Itálie celkově: 1. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 47 bodů; 2. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), 47 b.; 3. Max Anstie (GBR, Kawasaki), 36 b.; 4. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha), 36 b.; 5. Nicolas Aubin (FRA, KTM), 35 b.; 6. Pascal Rauchenecker (AUT, KTM), 25 b.; 7. Antonio Jose Butron Oliva (ESP, KTM), 25 b.; 8. Jordi Tixier (FRA, KTM), 24 b.; 9. Jake Nicholls (GBR, KTM), 24 b.; 10. Dylan Ferrandis (FRA, Kawasaki), 21 b.;

MX2 - Konečný stav šampionátu: 1. Ken Roczen (GER, KTM), 651 bodů; 2. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 632 b.; 3. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), 573 b.; 4. Gautier Paulin (FRA, Yamaha), 458 b.; 5. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha), 427 b.; 6. Max Anstie (GBR, Kawasaki), 405 b.; 7. Nicolas Aubin (FRA, KTM), 304 b.; 8. Zachary Osborne (USA, Yamaha), 295 b.; 9. Harri Kullas (FIN, Yamaha), 287 b.; 10. Joel Roelants (BEL, KTM), 253 b.;...46. Petr Smítka (CZE, TM), 7 b.

MX2 - Pořadí továren celkově: 1. KTM, 733 bodů; 2. Kawasaki, 622 b.; 3. Yamaha, 561 b.; 4. Husqvarna, 170 b.; 5. Suzuki, 165 b.; 6. Honda, 155 b.; 7. TM, 7 b.;