ISDE 2013, den šestý

Sobota byla na Sardinii závěrečným dnem letošního ročníku Šestidenní, která kompletně prověřila všechny soutěžící, kteří ze sebe v poledních šesti dnech odevzdali maximum. Zástupci Francie vyhráli World Trophy a Junior World Trophy, Australanky slavily zisk World Trophy v ženské kategorii a v soutěži týmů vyhráli Italové z Treviglia.

ISDE 2013, den šestý
Je dobojováno. Šestidenní je u konce a slavit můžou jen ti nejlepší z nejlepších. Samozřejmě uznání zaslouží každý, kdo tuto náročnou soutěž absolvoval, protože ne každý má takovou odvahu a tolik sil, aby dojel až do konce. Zároveň nesmí chybět i potřebné štěstí, protože ne jeden z jezdců musel odstoupit právě kvůli zranění.
Poslední šestý den už nic nezměnil. Závěrečný motokros sice vyhrál Ital Alex Salvini a ovládli Američané druhý Charlie Mullins s třetím Zachem Osbornem a pátým Kurtem Casselim, ale to na výsledku již nic nezměnilo. World Trophy vyhráli Francouzi, druzí skončili Američané a na třetím místě je družstvo Itálie. V individuálních kategoriích vyhrál třídu Enduro 1 Španěl Cristobal Guerrero, v Enduru 2 byl nejlepší Australan Daniel Milner a v Enduru 3 kraloval Francouz Antonie Meo. Francouzi každopádně nenechali nikoho na pochybách, že jsou velmi silným týmem, který má ve svých řadách jezdce světového kalibru, ale dokážou spolupracovat jako tým a na to se v podobných soutěžích samozřejmě hraje nejvíc.
Junior World Trophy patří rovněž družstvu z Francie. Poslední den vyhrál stylově francouzský zástupce Loic Larrieu před Robertem Kvarnsstromem ze Švédska a dvojicí Italů Giacomem Redondim a Rudy Moronim. V celkovém hodnocení je první Francie, na druhém místě jsou Italové a třetí je Velká Británie. Česká juniorská reprezentace uzavřela poslední den třináctým místem Ondřeje Helmicha, osmnáctý skončil Patrik Markvart a třiadvacátý byl Milan Engel. Celkově se Češi umístili na osmém místě.
V letošním ročníku neobhájily World Trophy v ženské kategorii Francouzsky, protože je porazily Australanky a dokonce podlehly i družstvu Švédek. Poslední den vyhrála Australanka Tayla Jonesová, nicméně nejlepší je v kategorii jednotlivců její krajanka Jessica Gardinerová, druhá je Švédka Jessica Jonssonová. Nejlepší Francouzka je v individuálním hodnocení až šestá Audrey Rossatová.
V klubové soutěži Club Team Award vyhrála italská skupina Treviglio, druhý skončil americký Wellard, třetí pak další Italové La Marca Trevigiana. Z českých týmů byli nejlepší jezdci Husqvarna Gottbros Team, jenž skončili v celkovém hodnocení třiačtyřicátí. Dále to byl 50. Motor Bozkov 2 – 52. Enc Racing Cz Junior – 78. Ufo Zlaté Hory – 82. Enc Racing Cz – 84. Motosport Bozkov – 110. Motoklub Chrastava.

ISDE 2013 - Celkové hodnocení


WORLD TROPHY


1 - Francie - 21:46:39.09
(RENET Pierre Alexandre, JOLY Jeremy, AUBERT Johnny, MEO Antoine, THAIN Rodrig, PLANET Fabien)
2 - USA - +13:17.40
(BROWN Michael, CASELLI Kurt, DUVALL Thaddeus, MULLINS Charlie, OSBORNE Zachary, ROBERT Taylor)
3 - Itálie - +17:28.83
(ALBERGONI Simone, OLDRATI Thomas, SALVINI Alex, MONNI Manuel, PHILIPPAERTS Deny, BALLETTI Oscar)
4 - Austrálie - +23:35.99
(GREEN Joshua, HOLLIS Christopher, KEARNEY Glenn, PHILLIPS Matthew, STRANG Joshua, MILNER Daniel)
5 - Španělsko - +27:30.63
(SANTOLINO Lorenzo, GUERRERO Cristobal, CERVANTES Ivan, GUERRERO Victor, ROMAN Mario, MENA Oriol)

JUNIOR WORLD TROPHY


1 - Francie - 13:19:05.68
(SERVAJEAN Swan, ROHMER Kevin, LARRIEU Loic, BELLINO Mathias)
2 - Itálie - +6:36.24
(MORONI Rudy, REDONDI Giacomo, MORI Nicolo, MARTINI Gianluca)
3 - Velká Británie - +9:55.09
(HOLCOMBE Steve, ROWLAND Jack, McCANNEY Jamie, McCANNEY Daniel)
4 - USA - +18:03.40
(BAYLOR Grant, RUSSELL Kailub, DELONG Andrew, GROEMM Jessie)
5 - Švédsko - +20:50.75
(LOFGREN Lars, KVARNSTROM Robert, ELOWSON Albin, NELSON Oliver)
...
8 - Česká Republika - +40:20.03
(MARKVART Patrik, HELMICH Ondřej, ENGEL Milan, BALÁŠ Jan)

WORLD TROPHY - Ženy


1 - Austrálie - 10:19:57.00
(GARDINER Jessica, JONES Tayla, WILSON Jemma)
2 - Švédsko - +14:04.75
(JONSSON Jessica, KARLSSON Emelie, BERGMAN Sanna)
3 - Francie - +35:17.87
(ROSSAT Audrey, FOURNEL Geraldine, BERREZ Juliette)
4 - Kanada - +55:37.92
(PECHOUT Lexi, ROBICHAUD Felicia, TURNER Shelby)
5 - Itálie - +57:51.24
(MARROCCO Cristina, RIVERDITI Paola, SAPPINO Anna)

MANUFACTURES AWARD


1 - KTM 1 - 12:56:34.64
(AUBERT Johnny, MEO Antoine, CERVANTES Ivan)
2 - Husaberg 1 - +6:13.29
(RENET Pierre Alexandre, LARRIEU Loic, BELLINO Mathias)
3 - KTM 2 - +15:22.48
(CASELLI Kurt, MULLINS Charlie, GUERRERO Cristobal)
4 - Honda HM - +25:16.13
(JOLY Jeremy, ALBERGONI Simone, SALVINI Alex)
5 - Beta Factory - +28:57.51
(PHILIPPAERTS Deny, MORI Nicolo, KVARNSTROM Robert)

E1 individual


1 - Cristobal Guerrero (SPA) - 4:24:18.90
2 - Jeremy Joly (FRA) - +1:20.72
3 - Lorenzo Santolino (SPA) - +1:37.84
4 - Thomas Oldrati (ITA) - +1:55.35
5 - Giacomo Redondi (ITA) - +2:35.68
...
23 - Ondřej Helmich (CZE) - +15:09.06
27 - Patrik Markvart (CZE) - +18:50.90

E2 Individual


1 - Daniel Milner (AUS) - 4:18:04.28
2 - Alexandre Pierre Renet (FRA) - +44.32
3 - Johnny Aubert (FRA) - +1:03.15
4 - Ivan Cervantes (SPA) - +3:01.67
5 - Taylor Robert (USA) - +3:07.09
...
29 - Milan Engel (CZE) - +20:42.61

E3 Individual


1 - Antonie Meo (FRA) - 4:16:21.26
2 - Mathias Bellino (FRA) - +6:15.91
3 - Michael Brown (USA) - +7:25.85
4 - Christopher Hollis (AUS) - +8:16.75
5 - Manuel Monni (ITA) - +8:37.32
...

Ženy Individual


1 - Jessica Gardiner (AUS) - 5:08:09.57
2 - Jessica Jonsson (SWE) - +3:25.85
3 - Jemma Wilson (AUS) - +8:29.66
4 - Tayla Jones (AUS) - +13:06.94
5 - Emelie Karlsson (SWE) - +14:16.76
...

CLUB TEAM AWARD


1 - Treviglio - 13:46:35.94
(CIUCCI Dawid, CONFORTI Guido, GRITTI Mirko)
2 - Wellard - +2:24.91
(SIPES Ryan, JARRETT Jimmy, FAHRINGER Nicholas)
3 - La Marca Trevigiana - +18:37.43
(GRAZIANI Duccio, ZECCHIN Jonathan, COMINOTTO Vanni)
4 - Go Fasters - +18:40.69
(BLYTHE Ian, DORSEY Alex, SODE Justin)
5 - Lumezzane - +19:19.92
(DALL'ERA Alberto, D'AMBROSIO Edoardo, BOTTURI Alessandro)
...


43 - Husqvarna Gottbros Team - +2:35:40.06
(CAESAR Karel, GOTTVALD Martin, GROSEK Kamil)
50 - Motosport Bozkov 2 - +3:08:19.51
(KOUCKÝ Jakub, KUDRNAC Jan, KURFIRT Milan)
52 - Enc Racing Cz Junior - +3:12:51.98
(KUČERA Luká3, HOLUB David, HRONES Jakub)
78 - Ufo Zlate Hory - +6:41:45.42
(KOŘENEK Antonín, FIŠER Jan, MIL Radovan)
82 - Enc Racing Cz - +7:54:42.90
(HORÁK Jakub, KLIMEŠ Luboš, ČADEK David)
84 - Motosport Bozkov - +8:26:46.01
(BALATKA Jakub, HÁDEK Jiří, HÁDEK Lukáš)
110 - Motoklub Chrastava - +14:13:46.54
(SEFR Jakub, HUSEK Petr, KUBIK Milan)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist