Yamaha XS 750 (1979)

Vlastník mr_lochnes
Vloženo 29.4.2015
Aktualizováno 29.4.2015

Originální tříválcový motor...i když v době vzniku byly tříválce populární i u jiných (ne jen japonských) značek. Při vývoji tohoto motoru měla údajně spolupracovat fa.Porsche zda je to pravda, nevím, "prodávám jak jsem nakoupil"

První dojmy - Motocykl má nenapodobitelný zvuk a na svou dobu poměrně dost výkonu. který se velmi příjemně dávkuje. Pohodové, pohodlné moto s příjemným posazem nezáludně se chovající.

Motorku bych doporučil pro - V současné době je asi spíš pro milovníky klasiky a veteránů. Hodně zajímavý a originální stroj jehož hodnota stářím jenom poroste. Pro ostatní motorkáře: Pohodové, pohodlné moto s příjemným posazem nezáludně se chovající. Jediné co by mohlo začátečníka překvapit jsou rázy kardanu při ubrání plynu "zajímavé" hlavně v zatáčkách ;o). Ale to je vlastnost, ne chyba a dělají to všechna mota s kardanem na kterých jsem kdy seděl

Doplňky na motorce - originální stav

Jako jsem už uvedl u více strojů těchto ročníků :
Yamahu XS 750 jsem si vybral protože se mi líbí klasické moto (anglické a japonské provenience) ze 70 a 80. let. Na anglické klasiky mám přeci jen hluboko do kapsy, proto jsem svůj zájem obrátil na východ ;o)

Tříválec je asi opravdu kompromis mezi brutálními dvouválcí s jejich charakterem plným emocí a charismatu a uhlazenými Foury s výkonovou křivkou připomínající elektromotor. Myslím, že u tohoto modelu, se s přihlédnutím k době vzniku, podařilo z obou kategorii aplikovat to nejlepší.

Prašivka2
Prašivka2 napsal 30.04.15 v 16:36 10b.

Kačenka byla moje "první"
Kdyby člověk tenkrát nebyl takové jelito,tak by ji zaopal pod seno pro "někdy..."

p.epanica
p.epanica napsal 29.04.15 v 17:55 10b.

No, vida i triple ...

bewec