Yamaha XS 750 (1977)

Vlastník Weller
Vloženo 3.2.2012
Aktualizováno 19.9.2012

Můj druhý tříválec, po Triumph Trident 750 T160, jsem velmi zvědav na přímou konfrontaci ostrovana a japončíka..

V polovině ledna z Německa přivezeny takměř 3ks tohoto zajímavého motocyklu, kde přečkávali čas v dílně kde na ně léta padal prach. Jeden exemplář mi tedy zůstal a zbytek prodán kamarádovi s nickem JINDRA650.Po nutném očištění teď zjištuji co je třeba, ale vypadá to ,že se z tohoto strášáku vyklube docela hezká babička co udělá ještě spousty parády.Po běžné udržbě jsem motocykl nastartoval a nedalo to ani zas tolik usilí - Hurááá - z trombónu 3 v 1 se line parádní zvuk, usměv mám od ucha k uchu . Tak a teď mi držte palce ať to do jara všechno zvládnu a uvidíme se na silnicích.

První poznávání s XS 750, od června najeto cca 2000km po zemích českých, s některými z Vás jsem se určo potkal. Zkušenosti zatím převažují kladné, na rovinky je to motorka jak dělaná,dobře drží stopu, do zatáček už jde o něco hůř, hmotnost a podvozek je znát...Třívalcový motor má rovnoměrný nárůst výkonu,znatelný je pak až nad 6000 kde se mu i celkem líbí ale to jezdím od pumpy k pumpě...ale ten zvuk to docela slušně vyrovná, fantastic!!! Startování kick startérem je poměrně snadná záležitost, ostatním připadá buď směšná nebo vyvolá údiv..a proto mě tato mašina baví.Na příští rok, mě ještě čeká udělat spojka- při horkých dnech a vytočení motoru k červenému už bylo znát proklouznutí a částečné vylepšení kosmetiky..

Jirka4137
Jirka4137 napsal 26.10.14 v 23:58 10b.

Pro mě srdcová záležitost měl ji děda v 80tých letech supr.

stevan
stevan napsal 30.09.12 v 13:05

jo kde jsou ty doby kdy to na srazech byla pár let stará kráska..

Jindra650
Jindra650 napsal 15.07.12 v 22:08

Nahoď nějakou aktuální foto, ať můžu slintat i přes tejden v práci

Pabol
Pabol napsal 07.02.12 v 20:40

Hromadit japonský železo je třeba , jen tak dál

Jindra650
Jindra650 napsal 03.02.12 v 20:53

Jo, jsem na ty naše "jednovaječný dvojčata" zvědavej tři hrnce jsou tři hrnce