Honda PCX 125 (2015)

Vlastník TondaBenda
Vloženo 26.4.2015
Aktualizováno 26.4.2015

Kúpil som si ju pre radosť, relax a zábavu.

Motorka koupena od Honda Liptovský Mikuláš

První dojmy - Vlastním babettu 27 rokov a vzhľadom k jej nespoľahlivosti som sa pred rokom začal obzerať po novom motocykli. V testoch na internete a v recenziách jednoznačne dominovala Honda 125 pcx, tak som si ju kúpil. Nechcel som robiť vodičák na veľkú motorku, takže voľba bola jednoznačná a o inej som neuvažoval, hlavne pre skvelú povesť a pomer value for money.

Motorku bych doporučil pro - Motocykel na denné použitie pre každého.

Doplňky na motorce - Doplnky neplánujem kupovať žiadne, radšej jej doprajem pravidelný servis.

Sadal som si na ňu s rešpektom, vzhľadom k rozmerom, váhe a výkonu, ale ovládateľnosť je výborná. Po 60 km z predajne domov som sa na nej cítil, akoby som ju mal už roky.
Príjemne prekvapila akcelerácia, v meste na križovatkách autá ostávajú ďaleko vzadu.
Honda má nádherný dizajn, ktorý pripomína skôr zmenšenú cestovnú motorku ako skúter. Najkrajšia farba je podľa mňa hnedá, ale keďže som chcel , aby ma na ceste bolo vidieť, kúpil som červenú, ktorá jej naozaj sadne.
Má krásny dizajn svetiel výlučne s LED technikou, ktoré výborne svietia.
Motor je výkonný, tichý, bez výraznejších vibrácii. Čo ma veľmi príjemne prekvapilo, je nádherný zvuk motora, aspoň pri nízkych rýchlostiach a pri rozjazde, potom už motorku pre aerodynamický hluk stejne nepočujem. Keďže ju mám krátko, šetrím ju, šiel na nej vrámci povolených rýchlostí. So start – stop systémom som sa prvý raz stretol až teraz, takže ďalšie plus.
Nepríjemná je tvrdosť nastavenia podvozku, na našich rozbitých cestách moje „ zádička“ niekedy zaplačú, vo dvojici je to lepšie, takže to asi tak má byť. Na originálne pneumatiky je podľa ohlasov kritika, pri bežnej jazde som problém nemal, na mokrej ceste si radšej dávam pozor. Prístrojový panel je prehľadný, počítač ukazuje spotrebu 2,2 l/100 km.
Sedadlo je príjemné, sedí sa pohodlne. Kolesá sú s pekným dizajnom, brzdy vpredu kotúč, vzadu bubon- brzdia tak ako sa od nich očakáva.

Motorku som si kúpil hlavne kvôli tomu, že chcem spoľahlivý stroj pre zábavu, ktorý ma dovezie tam kam chcem a nemusím sa báť pustiť ďalej od domova / na rozdiel od babetty, ktorú opakovane tlačím domov. / Babetta nejazdí, nesvieti, nebrzdí, len hučí a nejde, kazí sa- avšak to nie je kritika, mám ju naďalej rád, nechal som si ju a stále sa na nej rád preveziem/, s terajšou motorkou sa nedá samozrejme porovnávať.

momo71sk
momo71sk napsal 10.04.23 v 19:59 10b.

Nooo, keď ju budeš kŕmiť dobrým benzínom, ..., musí predsa vyrásť(?) Však áno?

jezdec74
jezdec74 napsal 13.08.20 v 10:33 10b.

Spolehlivost zabalená do hezkého obalu ... to je červená Honda PCX.

listicka712
listicka712 napsal 22.11.19 v 07:16 10b.

KennyL
KennyL napsal 26.02.19 v 21:15 10b.

kdybych potřeboval jezdit víc po městě, tak bych koupil stejně, vzhledově hezký a ta spotřeba je bombastická

Vladik73
Vladik73 napsal 27.01.18 v 11:43 10b.

bezva skutr