Kawasaki EN 500 (1996)

Vlastník Gastronaut
Vloženo 25.3.2015
Aktualizováno 25.3.2015

Hodná klidná stařenka, s malým ale stálým a spolehlivým výkonem.

Motorka koupena od FIRMA:Jan Moravčík - Motoboardel (Chomut

Yamaha XV 700 Virago: Řadovej dvouválec mi sednul víc než véčko.

První dojmy - Rozhodla klidnost jízdy. Jsem tip, co si rád užívá vyhlídkové cestovní / výletní jízdy. Prostě se na ní vezu, převodovka mi občasné přešlapy odpustí, a když jako já nemáte touhu závodit, je to krásné svezení.

Motorku bych doporučil pro - Je to strojk pro každého, kdo není závodník. Kdo chce tahat za plyn a honit výtr, ten ať si ji rozhodně nevybírá. Ale jestli se rádi vozíte po krajině, chcete motorku ze který snad nejde spadnout, která vám lec co odpustí - a nemáte problém s fylosofií choper, je to dobrá volba. Vzhledem k tomu, že to není čistokrevný choper, ale cruiser, tak nesmíte být zarytý srdcař.

Doplňky na motorce - Nosič kufrů a motopytle vlastní výroby.

Tak jak už tady píšu asi po Xté... vybral jsem si ji pro její klidný a pohodlný chod. Něco málo najeto už mám, školu jsem dělal na Yamaze Fazer 600, dobrý, ale na mě moc divoký, nemám tenhle stil rád. Po pravdě, v době kdy jsem tuhle motorku kupoval, jsem žádný stil neměl, a bylo mi to jedno, byla to prostě štastná náhoda. Tehdy mě to nějak táhlo k choperům a cruiserům... dnes už bych volil silniční cestovní, zrovna mám merku Hondu Deuville. Už jsem ji měl párkrát půjčenou, a jezdí se na ní fantasticky. Momentálně mé představě do budoucna odpovídá víc. Rád na moto totiž cestuju, a nejen vyjíždky. I dálky a dovolené. To k tomu zda lze na Eliminátoru cestovat. V originálu má smutně malé brašny, ale jak vidíte na fotce, hrdině a naprosto proti všem choper zvyklostem jsem na ni na nechal u zámečníka na míru vyrobit nosič na motopytel a dva KUFRY. Ano slyšíte (čtete dobře) jsem asi jediný a to možná na planetě, kdo dal na chopera (cruisera) kufry a myslím, že by se jistě našla skupinak srdcařů, co by mě za to s chutí kuchly.
ALE... ale musím říct, že když překonáte klišé stereotipu, ukáže se to jako fantastické řešení. S touto úpravou jsem na ní už projel Rakouské alpy, byl jsem na ní v Chorvatsku, Černé hoře, Itáli - a dávka největší bylo Řecko. Dala téměř v kuse během 10ti dnů 5786km (bez zakuckání) - přiznávám, jezdím okolo kila, raději mírně pod. 90 km/h je můj standard. Maxilmálku jsem dal okolo 160 a vůbec jsem se necejtil dobře. Na to stavěná není, chvěje se, je neklidná atd... ale do 120 hodná ovečka, měká pohodlná. Toliko k cestování.
Když kufry sundám, běžně na ní jedu do práce, tu naskočím tu seskočím, popojížďky pár kilometrů na nákup atd... prostě univerzální stroj. V ničem asi nevyniká špičkově, v ničem není jedinečná, ale přátelé... není právě to jak průměrná je, její nevětší výhodou?

mr.Sysley
mr.Sysley napsal 29.03.15 v 13:29 10b.

Krasavice. Pohodu na cestách a šťastný návraty.

Boža
Boža napsal 29.03.15 v 11:25 10b.

Skvělé a moc pěkné moto dávám 10 bodů
Motorky nestárnou, to ještě nevíš.
19 let stařenka - co jsi ty 34 let ? nebo já, raději to ani nenapíšu

Zub47
Zub47 napsal 26.03.15 v 17:46 10b.

Krasavice ale stěmi kufry kamoš je ma na Kawasaki 900 custom a vypadaji na ni suprověhttp://www.motorkari.cz/motorka/?mid=78488&act=fotogalerie
,tak ať se daři

Gastronaut
Gastronaut napsal 25.03.15 v 22:30

Díky všem...
Mě třeba dělá radost i to, že řidítka nejsou tak opičí jako u klasických Choperů. Vůbec nemám vyvěšený ruce, ani po stovkách kilometrů, je fakt dobře konstruovaná. Jak vidím, jsou zde i jiní vlastníci, a máte je tedy výrazně vymazlenější... nádhera.
Jdu přidat pár fotek z cest do alba...

kubrt1965
kubrt1965 napsal 25.03.15 v 20:51 10b.

Parádní mašinka