Yamaha MT-07 (2014)

Vlastník Rasta4Smile
Vloženo 18.3.2015
Aktualizováno 18.3.2015

Krásně ovladatelná, poměrně lehká a velmi poslušná motorka, ideální do začátků nebo jako mezistupeň do vyšších sfér.

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek)

Ducati Monster 696: nakonec rozhodla cena...

První dojmy - Motorku jsem koupil přes telefon, aniž bych si na ni sedl, a tak jsem se bál, aby mi sedla. Na první pohled pěknej stroj a vzadu obutá stoosmdesátka - paráda. Po prvním kilometru jsem si zvykl na pozici ovládacích prvků a po deseti kilometrech jsem si připadal, že spolu silnice brázdíme už roky :) Po první zkušenosti nebylo co vytknout.

Motorku bych doporučil pro - Moto vřele doporučuji začátečníkům, případně pro jízdu do města a výlety kolem 250km a pro všechny, co nemají potřebu lítat po silnicích přes 200 km/h, ale rádi si užijí snadné předjíždění v hustším provozu.

MT-07 jsem si vybral především kvůli poměru cena/výkon... navíc měla velmi nadějné recenze a jako první "velká" zcela nová motorka stála s cenou rovnající se ojeté konkurenci minimálně za vyzkoušení. Po první sezoně a ujetých něco málo přes 9000 km svého rozhodnutí nelituji, ba naopak. Do začátků velmi poslušná mašinka, která pojme a odpustí hodně, taková, co vás nevysadí hned po první chybičce. Do náklonu se nechá vést velmi ochotně, až jsem byl jako začátečník překvapen, že okraje zadní stoosmdesátky nejsou netknuté, jak bych si myslel. Výkon je dávkován pěkně rovnoměrně a odezva plynové rukojeti člověka nečekaně nepřesadí na sedadlo spolujezdce. Brzdy zatím vždy zafungovaly podle mého přání, i když nastalo pár situací, kdy jsem si řekl, že ABS by nebylo od věci. Jízda se spolujezdcem se dá přežít, jak za řidítky, tak i na bidýlku, ale žádný velký požitek to není. Upravená jízdní pozice znesnadňuje orientaci pomocí zpětných zrcátek, která nejsou dost dobře nastavitelná, aby vyhovovala při jízdě ve dvou. Spolujezdec se nemá pořádně čeho chytit, neboť zde chybí jakákoliv madla, pokud nepočítám popruh natažený přes zadní sedačku, na kterém si sedí. Tvar motorky a nádrže spolujezdci ani neusnadňuje zapření při brzdění, což opět odskáče osoba držící řidítka. Úložný prostor pod zadní sedačkou pojme tak akorát lékárničku a při troše snahy i reflexní vestu nebo popruhy. Ze spodní strany sedačky je připevněno nejnutnější nářadí, které pomůže se dostat k baterce umístěné pod sedlem jezdce. Za první sezónu jsem neměl potřebu navštívit servis, kromě plánované výměny oleje po zájezdu motoru. Jediným servisním úkonem tak bylo napnutí řetězu. Přes popis úkonů vhodných pro zazimování stroje v uživatelském manuálu po kompletním odplastování mota a sundání nádrže zjistíte, že bez speciálního nářadí se na svíčku můžete jen koukat, a když budete šikovní, tak ji jedním prstem skrz úzké prostory dokážete pohladit :)
Spotřeba se pohybuje v závislosti na stylu jízdy mezi 4,5 - 5,5 l/100km, ale dá se vyhnat i nad tyto hodnoty. Příjemností je digitální přístrojovka s ukazatelem zařazené rychlosti, který funguje o poznání lépe, než ukazatele přidávané. Pro někoho nevýhoda, pro mě osobně plus, jsou relativně úzká řidítka, která usnadňují proplétání se městem a snižují rozpětí při jízdě mimo něj. Moto je v základu bez štítku a tak na něm ve vyšších rychlostech dost fouká, takže se užší profil docela hodí.
Moto je super do města a dá se na něm užít i středně dlouhá cesta. Nejdelší výlet jsem zatím absolvoval po okreskách Praha - Vsetín - Č. Budějovice - Praha, každý úsek během jednoho dne a troufám si tvrdit, že tato vzdálenost je právě hranicí, kdy je cesta ještě příjemná.

cwas
cwas napsal 23.08.15 v 06:14 10b.

pěkná recenze, na jaře 2016 jdu do ní jen moje výška 189cm ?? ale chi motorku do 200kg, novou tak mi zatím MT07 vychází jako ideální volba, ještě jsem přemýšlel o Kawě ERN6, ale Y má servis poblíž kde bydlím.

MaryGS
MaryGS napsal 31.03.15 v 22:49 10b.

MaryGS
MaryGS napsal 31.03.15 v 22:48

SuperSic58
SuperSic58 napsal 29.03.15 v 11:48

PYTEL1
PYTEL1 napsal 18.03.15 v 10:49 10b.