Yamaha MT-07 (2019)

Vlastník carolinee_55
Vloženo 13.4.2020
Aktualizováno 18.9.2020

Můj první naháč a zárověň i první Yamaha.

Kawasaki Z650: MT-07 se mi oproti Z650 zdá živější a divočejší.
Kawasaki Ninja 650: O něco těžší a chtěla jsem jít do naháče.

První dojmy - Zatím nemůžu moc zhodnotit, protože jsem na ní jela jen cca 30 km. Měřím 171 cm a byla jsem překvapená, že sotva dosáhnu nohama na zem, v různých videí na Youtube mi motorka přišla menší a drobnější, ale jakmile jsem ji viděla naživo, uvědomila jsem si, že je o dost mohutnější a dospělá motorka. Posez je příjemný a vzpřímený. Myslím si, že nám to spolu půjde. :)

Motorku bych doporučil pro - Doporučila bych ji úplně všem, možná nebude úplně vhodná pro hodně vysoké lidi, ale to nemůžu posoudit.

Doplňky na motorce - Štítek proti hmyzu
držák na mobilní telefon
rychlo odepínací kufry Yamaha
padací protektory R&G
mřížka chladiče M-Style
stavitelné racingové páčky M-style - stříbrná barva
nevím, jestli to sem úplně patří, ale pořídila jsem si novou kombinézu Tschul, která je mi konečeně na tělo a nefouká mi na ruce a ramena :)

Po MT-07 jsem pokukovala už tak půl roku a byla to láska na první pohled! Motorku jsem sehnala tady, skoro novou po 1. majiteli s najetými 4000km.

V létě 2019 jsem si udělala řidičák na A2, řidičák na A mě teprvé čeká - v lednu mi bylo 24, ale přišel koronavirus a autoškola v nedohlednu. :D Jako svou první motorku jsem si pořídila Kawasaki Ninju 250 R, kterou můžu pro začátečníky jen doporučit, ale už po pár měsících jsem si začala uvědomovat, že by to chtělo nějakou silnější motorku, už jen kvůli většímu zrychlení.

Zatím nejsem úplně zkušená jezdkyně a tomu jsem taky přizpůsobovala svůj výběr. Vzhledově mě to táhne k naháčům a supersportům. U supersportů mě trochu děsí posez a bála jsem se jít rovnou z 24kw na nějakých 90 kw.

Motorka má teď tedy 35kw. V budoucnu si ji plánuji nechat otevřít, (až si dodělám řidičák) ale zatím mi přijde silná až až, hlavně odspoda krásně táhne. K motorce jsem dostala rychlo odpínací kufry, je tam přídělaný štítek proti hmyzu a držák na telefon.

Velkým plusem této motorky je určitě váha, nepatřím mezi nejsilnější jedince a manipulace v garáži je rozhodně příjemnější s lehkou motorkou.

13.06.2020 - Můžu už konečně trochu zhodnotit, jak mi motorka vyhovuje a jaké z ní mám pocity. Zatím jsem na ní najezdila cca 1500 km, spíše po okolí, cesty do práce a z práce. Myslela jsem si, že toho stihnu najezdit víc, ale v květnu jsem si dodělávala autoškolu na neomezené A (konečně!) a i počasí mi letos přijde hodně nestabilní, už se mi tak 3x stalo, že jsem chtěla vyjet na výlet a kvůli dešti jsem se po 20 km vracela domů. :D Nejdelší výlet byl zatím na Skryjská jezírka a zpět, takže zhruba 120 km a necítíla jsem na sobě nějakou únavu nebo, že by mě něco bolelo.

Myslím si, že motorka je úplně ideální na okrsky, když jedu do práce, nebojím se s ní vůbec předjíždět, má to fakt zátah odspoda. Jsem s ní maximálně spokojená a rozhodně svého výběru nelituji. Líbí se mi ta hravost dvouválce, jak je obratná a snadno jde do zatáček. Obratnost se hodí i při projíždění po městě.

Abych jen nechválila, našla jsem jednu malinkou chybku, ale není to chyba motorky, ale mojí výšky. :D Motorka je na mě celkem vysoká a já na zem dosáhnu tak půlkou chodidla a paty mám ve vzduchu, takže je pro mě trochu těžší rozjet se do kopce nebo vycouvávat do kopce, z kopce, ale myslím si že je to od zvyku a navíc je z ní skvěle vidět, jak sedím vysoko.

Na motorku jsem si nově dala padací protektory R&G a mřížku chladiče od M-Style. Až půjde do Yamahy na servis, chci si ji nechat otevřít na 55 kw a přimontovat kratší držák SPZ, origo držák je snad jediná věc, co se mi na ní nelíbí. Do budoucna přemýšlím i o laďáku, ale to až časem. :)

11.7.2020 - Byla jsem s motorkou na roční prohlídce v Yamaze, kde jsem motorku rovnou nechala otevřít na plný výkon, takže už má 55kw. Změnu jsem pocítila hlavně ve vyšších otáčkách, odpoda to táhlo pěkně už předtím. :) Zatím jsme spolu najezdili cca 2500km od dubna.

18.9.2020 - Trochu se zpožděním, motorku jsem nakonec v srpnu prodala. Mtčko je pro většinu lidí skvělá volba, já sama jsem s ní byla moc spokojená, ale srdce mě pořád táhlo ke kapotovaným motorkám. Doufám, že se motorka bude mít co nejlépe. :)

jawatar
jawatar napsal 10.02.21 v 09:53

Né,kapotu né

vencysta
vencysta napsal 30.07.20 v 14:26 10b.

Pěknej stroj

Milanek13
Milanek13 napsal 29.07.20 v 21:20 10b.

Slušivá kombinace

N.a.T
N.a.T napsal 14.06.20 v 11:04 10b.

Johnny_91
Johnny_91 napsal 30.04.20 v 08:09 10b.

Krásná mašina a nejen ta