Jawa 350/640 (1996)

Vlastník MoLiS96
Vloženo 25.1.2015
Aktualizováno 3.6.2015

Moje první motorka, velké nadšení z "velké motorky"

První dojmy - První dojmy byly smíšené, chtělo to doladit pár detailů a hlavně nové gumy, které změnily jizdní vlastnosti k nepoznání.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná? to nevím..ale je určitě nevhodná pro choleriky a nebo pro lidi co se mají rádi :D

Doplňky na motorce - Ruční ABS a kontrola trakce (je potřeba skrz ten brutální výkon a točivý moment) :) :D

Noo , takže třindu jsem si vybral, protože se mi naskytla koupě od majitele od ktereho vím že motorka není vylítaná a má 100% nájezd km. Přesněji od roku 1996 do 2015 najezdil nece málo přes 10 tisíc..

Mám ji od listopadu r. 2014.
Jízda na třindě je vcelka pohodlná jelikož má relativně cestovní posez a široká řídítka, ale nad 4tis ot/min se to pohodlí promění v peklo v podobě až nesnesitelných vibrací při delsí trase a rychlsoti nad 100km/h samozřejmě 90+ jen an dálnici :DDD ^^ . Něco k motoru, no nevím ani co bych napsal... 17 kw je jen čistě papírová záležitost z "laboratoře" :) jede pěkně když má motor zrovna náladu a správnou vlhkost a teplotu okolního vzduchu :D
- Co se týče brzd, samozřejmě ručně dávkovatelné ABS:D a když jedu sám tak se dá ubrzdit ledacos, ale ne vše :D .. s přítulkou či jinou za zády (pssst!!) je potřeba přemýšlet hodne dopředu kdy začnu brzdit silně i zadní brzdou, nerad bych potom tahal motorku z podauta :)
-Tož podvozek a ovladatelnost.. Jak jsem již výše zmiňoval, tak jsem pořídil nové papuče.. Metzeller me22.. ty sice nenajezdí 30 tisic km jak staré originální barumy z otrokovic, ale aspoň sa na nich tak rychle nezabiju. Třinda se v zatáčkách vlní, kroutí a je potřeba s ní občas bojovat, když přeženete najezdovou rychlost do zatáčky a v náklonu se dotknete stupačkou jste vprdeli a je už na vše pozdě :D :) , ale bez toho by to asi nebyl ten požitek z jízdy na JAWĚ

Něco k uložnýmu prostoru.. Bez problému se tam vleze: základní nářadí, lékarnička, 1L falška s 2t olejem, peněženka, doklady, a nějaké ten spotřební náhradní díl jako svíčky, pojistky apod drobnosti :)

A jak se mě ptají pomocné otázky "kde se motorka cítí nejlépe" ?? :)) Odpověď je jasná.. v garáži :/ :DD a Zda se na ní dá cestovat? noo když pominu veškeré nedostatky a nástrahy tak s velkým srdíčkem k Jawě určitě ano :)

OMLOUVÁM SE ZA CHYBY, psal jsem to na mobilu a nehodlám to opravovat ani upravovat :) Ať vám to jezdí!

MoLiS96
MoLiS96 napsal 25.05.15 v 22:53

Díky moc :)

Pavel1971
Pavel1971 napsal 25.05.15 v 22:19 10b.

Zdravim a prěji hodně pohodových km
Přiznám se , kouk sem na tvůj profil a musim uznat, myslel sem , že seš starší, na to jak si ji docela trefně popsal a navíc mě to bavilo dík 10b

KrtekBazi
KrtekBazi napsal 25.05.15 v 21:00

Krásná Jawa ,jednou si ji taky koupím

Myschan
Myschan napsal 27.01.15 v 17:08 10b.

To byla moje první (a jediná) nová motorka. Ať Ti dělá jen radost. Dávám 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 26.01.15 v 17:23 10b.

Dobrá koupě, parádní motorka.