Jawa 350/640 (1995)

Vlastník rdc
Vloženo 4.1.2015
Aktualizováno 23.6.2015

Trocha nostalgie při opětovném výběru značky Jawa, která byla mojí jedinou motorkou v minulosti.
Jinak se jedná o Jawa 350/640 r.v. 1995, v době koupě ukazuje tacho 30.600km, dle prodejce byla dělána téměř kompletní GO celé motorky při nějakých 29.000km

První dojmy - Na první pohled jsem ani nepoznal, že se jedná o Jawa 350. Přeci jenom mám zažité původní verze a Jawa 350/640 s celokapotáží, litými koly, kotoučovou přední brzdou a bočními kufry, mě překvapila svou robustností na první pohled a vcelku solidním designem ( musíme brát samozřejmě v potaz, že je to pořád Jawa s koncepcí starou několik desítek let a kromě té kapotáže, několika samolepek, bočních kufrů a plexi je to po odstrojení pořád ta samá Jawa). Potěšilo mě zapalování Vape

Motorku bych doporučil pro - Netroufám si odhadnout pro kohoje nejvhodnější, neboť sám ještě nevím, zda bude vhodná pro mě.

Doplňky na motorce - Zapalování vape

Vybral jsem Jawu, jelikož moje poslední motorka byla Jawa 250 a jezdil jsem na motorce naposledy před 20 lety. Chtěl jsem něco silnějšího v rozumné cenové relaci, vybíral jsem mezi Honda XL600V a podobnými. Nespornou úlohu ve výběru však nakonec sehrály finance a výběr padl na Jawa 350/640 z roku 1995. Přeci jenom jsem se rozhodl neinvesovat příliš, zjistit, zda jsem vůbec po tolika letech schopen ovládat solidně motorku a k tomu mi prozatím bude stačit Jawa.
Vzhledem k tomu, že motorku jsem koupil začátkem ledna 2015, tak první pořádná jízda proběhne až se poněkud oteplí.
Pokusím se poté doplnit své dojmy.

Nyní již dodělat do jara pár úprav, něco málo poopravit, doleštit, vyměnit nějaké ty odrbané páčky. Jinak na motorce není podle prvotního zjištění moc závad - spíše jde o závady kosmetické.
___
leden 2015: proběhla výměna nějakých těch šroubů za nové a pokud to šlo, dával jsem imbus, výměna vzduchového filtru, výměna brzdové kapaliny, nové sítko palivového kohoutu, dodán pro jistotupalivový filtr mezi kohout a karburátor. Dále pak odstraněny veškeré původní polepy a zakoupena orig. sada Jawa Blue Style. Ještě popřemýšlím co na kapotáž. Jakmile se oteplí, bude výměna oleje - zakoupen Shell Advance Gear EP80W a na míchání s benzinem jsem vybral a budu používat Shell Advance VSX 2T. Konečně mám také přilbu, neboť tu, kterou jsem používal před xx lety, jsem půjčil a samozřejmě již nevím komu... Takže doma je nová výprodejová HJC CL-14 z Bonmoto. Na Jawu myslím dostatečné.

Červen 2015 - proběhla výměna plexi, neboť původní bylo mírně štíplé a vyměnil jsem olej. Preventiveně jsem dal nové svíčky Brisk N15C. Trochu jsem to projel ( prostě nemám čas na ježdění, ale to jsem věděl předem ) a musel se čistit karburátor, což asi není překvapující. Motorku jsem projel krátce a v rozmezí kmitajícího tachometru 115-120 km/hod jsem uznal, že více to již honit nebudu, neboť vibrace jsou v této rychlosti dosti znatelné. Ustálil jsem se tedy na max. 90km/hod, a to bohatě dostačuje. Na motorku jsem dal veškeré dostupné originální samolepy a tochu jsem ji zvýraznil samolepkou Jawa na předním blatníku a na bočních kufrech. Měl jsem připravené samolepky na boky kapotáže, ale díky mé nešikovnosti jsem musel objednat nové... Koupil jsem nové zámky na původní kufry Pneumant, jelikož jsem se po projížďce nemohl dostat do jednoho kufru.
Žádné extra úpravy neproběhly, neboť kromě pár samolepek navíc, to chci nechat tak, jak to bylo vyrobeno.
Takže po tomto nezajímavém příspěvku bude následovat další nudný příspěvek -:)

ghrohe
ghrohe napsal 23.06.15 v 17:34 10b.

pěkný JAWÍ strojek

Milan1963
Milan1963 napsal 23.06.15 v 15:19 10b.

Ty nálepky i kufry jí sluší. At' jezdí bez poruch.

kehaj
kehaj napsal 24.01.15 v 23:18

justyn
justyn napsal 21.01.15 v 18:57 10b.

Přeji mnoho šťastných km v sedle Jawky Na jaře opatrně.Za 10b

Decathlon
Decathlon napsal 04.01.15 v 23:05 10b.