Honda CLR 125 (1998)

Vlastník Franky98
Vloženo 2.1.2015
Aktualizováno 13.3.2020

Motorku jsem koupil od slečny v srpnu 2014 a jel pro ní skoro přes celou ČR, takže jsem jí alespoň hned otestoval.

Yamaha YBR 125: Má slabší motor a vzhledově připomíná spíš babetu :D
Honda XL 125V Varadero: Příliš drahá

První dojmy - Ze začátku jsem byl s motorkou celkem spokojen. Měla najeto nějakých 42 000 a vzhledově vypadala skvěle, motorově to už bylo trošku horší. Byly potřeba vyměnit spojkové lamely a když jsem ji přivezl domů, tak jsem zjistil, že bylo v motoru málo oleje, tak jsem ho hned vyměnil a doufal, že se motor nepřidřel, naštěstí ne :)

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky a ty co jim nevadí, když je občas někdo předjede a zajímají se víc o spotřebu

Doplňky na motorce - Zadní kufr

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 2T nebo 4T a nakonec jsem zvolil tohle. Výkonově nic moc, ale jezdí bez problému za 3l/100. Za sezónu 2014 jsem najezdil zhruba 2000 km, ale už po prvních kilometrech jsem si na ni začal zvykat. Ovladatelnost v nižších rychlostech je výborná, trošku problém nastává při rychlosti nad 90 km/h, ale i to se dá zvládnout. Největší nevýhodou je vysoká vibrace zadních stupaček a trochu mi vadí zadní bubnová brzda, která nemá moc velkou účinnost, ale na přední se dá spolehnout. Na druhou stranu nejvíc se mi líbí, že je to taková pohodová motorka, čemuž odpovídá 8,4kW výkonu a výborně zapadne ve městě.
Přes zimu mě ještě čeká výměna některých dílů (akumulátor, zadní pneu, ...) aby byla připravená na další sezónu. :)

p.epanica
p.epanica napsal 03.01.15 v 00:22 10b.

Ať Ti to dlouho jezdí ...