Honda CLR 125 (2000)

Vlastník PremdaHonda
Vloženo 27.8.2023
Aktualizováno 27.8.2023

Lehká, dobře ovladatelná motorka. Je to takový mix endura a naháče.

První dojmy - Motorku jsem kupoval prakticky na dálku, byla ve velmi dobrém stavu, znal jsem tento model jen z katalogů a vždy se mi líbil.

Motorku bych doporučil pro - Určitě jezdcům menších a lehčích postav. Samozřejmě šestnáctiletým začátečníkům, ale třeba i rybářům, na ježdění do práce, na výlety cestou necestou.

Doplňky na motorce - Cross řidítka.

Po letech jsem se rozloučil s maxiskútrem a chtěl zkusit něco jiného, jednoduchého, lehkého, s možností občasné jízdy v mírném terénu. Chtěl jsem zůstat určitě u Hondy a zároveň neinvestovat moc peněz.
Zaujal mě inzerát na tuhle CLR, pěkný stav a malý nájezd asi 17000 km. Měl jsem to sice k prodejci daleko, ale můj nejlepší kamarád shodou okolností hned za rohem. Tak jsme to nějak společně pořešili a za několik dní jsem s přepsanou motorkou odjížděl od kamaráda domů po ose asi 100 km.
Kupoval jsem ji s tím, že už budu jezdit jen kolem baráku, sem tam nějaká polní cesta a tak. Zkrátka jako kdysi na jawkách, emzetách a podobně. A zároveň jako docela zajímavého budoucího youngtimera.
I přes některá varování ostatních jsem si řekl, že na to bude stačit i ta 125-ka.
Vyměnil jsem olej, svíčku, spojkové a plynové lanko, namontoval lepší řidítka a doladil nějaké detaily.

Bohužel mi dlouho nevydržela, vlastně asi 2 až 3 měsíce. Musel jsem uznat, že na mých cca 185 cm a 90 kg je opravdu docela malá a slabá. Když se mi nepovedlo vyjet na pětku jeden místní kopec, bylo rozhodnuto o prodeji

Přesto byla drobná Hondička důležitým strojem.

Za prvé, když ji kamarád jel zkouknout a vyzkoušel ji, vzpomněl si, že by vlastně chtěl motorku. Po mnoha letech bez motorky si rozšířil řidičák A2 na A bez omezení a koupil si první pořádnou motorku, pro jistotu rovnou Suzuki GSX 1400
A za druhé, já jsem zvažoval nějakou motorku z kategorie A2, samozřejmě zase Hondu. Nakonec jsem ale taky skoro po dvaceti letech rozšířil řidičák na A.
O novém stroji v dalším profilu motorky