Honda CBR 900RR Fireblade (1998)

Vlastník bikerbilly
Vloženo 2.1.2015
Aktualizováno 25.12.2015

Pro mne stále atraktivní, dospělá motorka s tehdy nadčasovým designem, na první pohled vypovídající k čemu byla stvořena!! V dnešní uspěchané době je to s každou vyjížďkou nádherný únik z reality cesta-sport-spolujezdkyně

První dojmy - takové jaké jsem očekával ze stašího modelu :)) jednoduše nezklamala!!

Doplňky na motorce - Koncovka Shark, uprava lakování kol a kapot, nyní pancéřované brzdové hadičky, gripy CBR, miniblinkry, přetryskované karburátory sadou Dynojet, ukazatel zařazené rychlosti, nyní připravené nové halogenové homologované blinkry :)

Této karburátorové verzi Fireblade velmi prospělo přetryskování sadou Dynojet, a po doladění na brzdě s koncovkou Shark a filtrem KN se krásně od 6tísíc ot.zvedla výkonová křivka s konečnými 124 PS (orig. 116PS) Dále se radikálně zlepšilo řízení a celkový pocit z moto, když se začátkem loňské sezony přezulo na nové pneu Metzeler M5 a vyměnil se olej pro střední tuhost.v předních tlumičích, včetně přetěsnění vidlí
Jak už jsem zde postřehl problémy u Hond i jiných moto s měkčí přední brzdou, u mně jsem řešil vloni to samé. Hodně pomohla nová páčka a výměna brzdovky. Ale naposled mne kolegovo GSX-R 750 K7 kde se brzdy zakusují na dva prsty, a musel jsem zvyklí z mé Hondy :) přivykat při zkušebce krásně citlivé a účinné brzdě, přesvědčila že u Hondy musím na brzdách zapracovat.
Nakoupil jsem pancéřové hadičky na přední i zadní brzdu, opravné sady třmenů, a věřím že hlavně hadice pomůžou. (mám stále originály:)) )
Dále má Fireblade krátké ale tvrdší řazení, obzvlášť v porovnání s kolegovo Triumf Speed Triplle 2006, tam je řazení opravdu unikátně jemný a přesný!
To jsou jedny opravdu s mála co bych vyčetl...ale jakpak bude řadit Triumfík za 7 let a s najetými 50000km ? a také si potom nevezme ani decku oleje jako moje Hondice :))) ??

p o c h y b u j i :)))

Jinak na to jak motorka působí mohutně, se mi krásně ovládá, super na dlouhé krátké cesty, paní na sedadle spolujezdce si občas stěžuje na brnění pravé nožky, ale po delší cestě. Podle mně nějakej jouda špatně uchytil koncovku výfuku, takže lépe odtlumit vibrace z výfuku, co se týká mne, brnění necítím:))

bikerbilly
bikerbilly napsal 04.01.15 v 19:46

To: Bothrops děkuji moc ještě je co vylepšovat, ale hlavně že je na čem pracovat, je to srdcovka

Bothrops

Bothrops napsal 02.01.15 v 19:40

neni to 929 model

tooma
tooma napsal 02.01.15 v 18:37

Tahle motorka je nesmrtelná..