Suzuki DL 1000 V-Strom (2014)

Vlastník horak.r72
Vloženo 21.9.2014
Aktualizováno 9.1.2022

Vloženo: 30.07.2017, Uskutečněno: 27.07.2017, Stav tachometru: 24000 km, Zhlédnuto: 79x

Po nájezdu 24 000 km a třech letech provozu jsem odvezl Stromka do značkového servisu k provedení servisní prohlídky, kterou jsem si objednal ještě před odjezdem do Itálie- měsíc dopředu! Nad rámec servisního plánu jsem si objednal výměnu oleje v přední vidlici a dohodli jsme se na výměně řetězovky, která byla domluvená už před odjezdem do Itálie ( předstartovní prohlídka objevila vytahaný řetěz). Mezi tím mi ještě přišla pozvánka na svolávací akci od dovozce Suzuki na výměnu nějakých kabelů. Když jsem Stromka předával na servis, myslel jsem si, že to bude do týdne, kvůli svolávačce mi řekli, že to bude dva týdny, ale nakonec to byly skoro tři týdny…!!! Když mi po několika nervózních telefonátech konečně volali, že je to hotové a řekli mi cenu … ještě že jsem seděl. Kamarád, který má Géeso říká, že zkratka BMW znamená… Budeš Mít Velké Výdaje. Nevím jakou zkratku bych dal Suzuki… ale když ji miluješ, není co řešit. Takže pro shrnutí: řetězovka DID … 4100,-. Olej Repsol a filtr Suzuki… 1313,-. Chladící kapalina a brzdovka … 865,-. Svíčky (originál 4 ks) … 4056,-. Olej a gufera do vidlice … 1107,- a práce 6267,-. Cestou domů jsem si po třítýdením absťáku bez motorky užíval zatáček, předení motoru a na prachy jsem si ani nevzpomněl. Když jsem pak doma studoval fakturu vidím popis závady: Servis po 24 000 + servis po 3 letech … aha… takže dva za cenu jednoho??? Když ono se v servisním manuálu k intervalu píše: 24 000 km nebo 24 (36) měcíců (podle toho, která z podmínek je splněna dřív). Teď tak přemýšlím že příští rok si budu měnit olej sám a pak to budu řešit někde jinde a jinak…

twinrider (3) napsal 23.12.2019 v 21:51

cena svíček je vysoká, ale ty ostatní částky jsou obvyklé, s bmw má tvůj kamarád pravdu

trafika (1) napsal 18.10.2019 v 22:21

Taky zvažuju koupi "velkého"stroma a snad taky funglovku,nyní si olej,svíčky filtrz měním sám...ale u nové kvůli záruce musíš servis...
no hlavně ta cena svíček 4036kč je šílená!!!! já kupoval minulý týden NGK za cca 110kč kus

Ander1986 (0) napsal 29.08.2017 v 20:40

Ahoj. Teprve až po tom co jsem uveřejnil svůj zápis o servise po 12 000 km jsem narazil na tvůj. Pěkná garda ti povím. Švára za ty kačky koupil slušnou motorku se kterou projel celou ČR. Ale vím, že motám jabka s hruškama. Každopádně se shodneme na tom, že to lze provést levněji a jinde. Spousta šťastných km a Stromek ať přede jako kocour.

spike-cz (137) napsal 30.07.2017 v 09:36

Možná by bylo dobré prozradit i tvoje servisní centrum, aby si mohli nechat pustit žilou i ostatní fanoušci suzuki. A to jsem si myslel, že guzzi má drahej servis...

• Přehrady 2021

Tradiční červnový trip naší party nazvaný Covid Road 2021 nakonec proběhl po Česku jako Přehrady 2021. Vyrazili jsme hned jak se uvolnili zákazová opatření ( otevřeli hospody a ubytování), trval 4 dny a najeli jsme necel

Vloženo: 08.01.2022
    Uskutečněno: 10.06.2021
    Tachometr: 51900km
  • Moto rok 2020

Motoroute 2020 … jak jsme nejeli na Sardinii Po skončení sezóny 2019 jsme jako vždycky začali s naším motoklubem kout plány na motoroute 2020. Podle vyprávění známých a taky cestopisů a deníků na Motorkářích jsme si vys

Vloženo: 01.01.2021
    Uskutečněno: 31.12.2020
  • Motoroute 2019- Alpské šotolony

Motoroute 2019- Alpské šotoliny Tomuto výletu předcházelo několik událostí. Jedna né moc příjemná a to že v srpnu 2018 našeho výstrojního a ubytovacího náčelníka Milana zbouralo auto. Ještě to není úplně OK, ale chuť

Vloženo: 23.12.2019
    Uskutečněno: 21.06.2019