Kawasaki VN 2000 Classic (2006)

Vlastník chalupář
Vloženo 29.7.2014
Aktualizováno 29.9.2017

Motocykl, který budí respekt, vyvážené linie, krásný motor.

První dojmy - Je skutečně velká a...těžká. Takže první metry a kilometry velmi, velmi opatrně po tom, co jsem si někde o této motorce přečetl. Ale ona jede parádně, ovládá se velmi dobře. Četl jsem někde, že si jí nelíbí utažené zatáčky a kruháče. Asi mám nějakou jinou VN2000 :-). A to hlavní nastává po nastartování. Prostě ty dva litry pod zadkem jsou cítit a slyšet... i bez laďáků.

Motorku bych doporučil pro - Pro vysoké chlapy a toho, kdo ocení unikátní motor a vše z poctivého železa.

Pro mě byla tato motorka logickým završením postupného nakupování a zkušeností s několika motocykly. Prostě 201cm živé výšky mě dost limituje ve výběru. A samozřejmě Kawa, abych ladil s manželčinou VN900. Výborná byla moje předcházející mašina VN1600 Nomad, opravdu super, těžko jsem se s ní loučil. Ale tady jsem se zamiloval do motoru, mohutnosti mašiny a určité vyjímečnosti. Motor se musí zažít. Proti Nomadu dost hrubý projev, co zařazení to rána, pocit z každého otočení heftem úžasný. Jízda nad očekávání pohodová, ovladatelnost v této kategorii velmi dobrá, brzdy přiměřené, spotřeba překvapivě taky. S čím jsem počítal, tak manipulace na místě obtížná. Po koupi proveden pro jistotu kompletní servis a kontrola s výměnou všech náplní a filtrů. Zjištěna jediná závada a to prasklý šroub vypouštění oleje. Čekal jsem na něj týden . Jinak prý vše OK. Takže zatím spokojenost.
Polovina září 2014, najeto cca 2.000Km. Pohoda, vše funguje, sžili jsme se .
20.10.2014 - konec sezóny. Celkem najeto cca 5.000km bez závady, bez nehody.
15.10.2015 - konec sezóny, možná ještě na Šoupátka do Hostinného. Mašina šlape jak hodinky, naprostá spokojenost. Vyměněna přední guma a běžný servis.

19.9.2016. Pokusím se po 3 sezónách o malé hodnocení motocyklu z mého pohledu. VN 2000 je naprosto výjimečný stroj a byl už v době vzniku. Těžko se s něčím jiným, co se dnes vyrábí, srovnává. V dnešní době plastové je na téhle mašině prakticky vše ze železa. To sebou sice nese vyšší váhu, ale tahle mašina není určena pro střízlíky. Žádné elektronické asistenty, žádné ABS, na vše se musí silou, každý kilometr si zasloužit. A to je právě ono!! Odmění se vám úžasným pocitem z jízdy a ovládání této lokomotivy. O pocitech z otočení heftu jsem se již zmiňoval a užívám si jej každou jízdu. Při delších jízdách oceňuji pohodlí a stabilitu. Například manželčina VN900 Classic je překvapivě dost náchylná na boční vítr. Spotřeba vzhledem k obsahu a váze velice rozumná a pohybuje se kolem 6l/100. Při pohodové jízdě lze jet za 5,5 litru. Ale kdo by si vybíral tuhle mašinu kvůli spotřebě . Kdo má rád zájem okolí, ten si užije...tento stroj budí pozornost všude kam přijede. Možná i díky barevné kombinaci, která se v české kotlině moc nevyskytuje. A pak pohled, na dvoulitrový motor s OHV rozvodem, se taky nenaskytne každý den. Kdo nerad leští chromy, ten si tuhle mašinu určitě nekoupí. Já to mám rád a manželka si ze mě utahuje, že mám na mašinu víc kosmetiky než ona v koupelně. Na druhou stranu v dnešní záplavě černé barvy, kdy se nám výrobci snaží namluvit, že matná černá i na výfuku je super ( v rámci snižování nákladů)...zkusili si to někdy udržovat? Jak to vyjede z prodejny, je to jen špinavá černá...zlatý chromy!!! Servisní náklady během 3 sezón byly pouze pravidelný servis po každé sezóně. Tzn. olej, celková kontrola a zpět na silnici. Negativa...nenapadají mě. Snad vyjma manipulace na místě, kdy musíte mít na mysli, že zaparkovat z mírného svahu, znamená si v okolí sehnat zpátečku na zatlačení. Přes všechny ty prima pocity a klady jsem se rozhodl nabídnout svoji mašinu k prodeji. Pokud se neprodá, budu jezdit dál.
Tak si Kawa v listopadu našla nového majitele. Věřím, že mu bude dělat stejnou radost jako mě. Jak už jsem zde psal. Těch pár let a a cca 10.000km stálo za to!!!

DanRen
DanRen napsal 20.10.15 v 21:32

No to je prostě nádherná mašina Moc pěkná barevná kombinace
Jasných 10b. Přeju hodně pohody na cestách

rline
rline napsal 18.10.15 v 14:17 10b.

Krásná mašina

VilemF
VilemF napsal 15.03.15 v 23:04

Krasny

mikesch
mikesch napsal 23.10.14 v 12:06

Noo,krásně jsi vyměnil... Hostinné jsem nějak nestihnul což je dvojnásobná škoda!

Pavliiis_
Pavliiis_ napsal 13.10.14 v 17:08 10b.

Parádní mašina, a ty kufry ... prostě boží. Máš za 10b. Kdys mi prosím do PM hodil kde seženu takový kufry. Díkes