Honda CBR 1100XX Blackbird (2001)

Vlastník Alda_7
Vloženo 16.11.2006
Aktualizováno 17.5.2020

Dnes již opravdový, poctivý cestovní motocykl. Je to superrychlý požírač kilometrů.

První dojmy - Ve své době nádherný stroj. Výborně ovladatelný. Vyladěný motor - sříkačka.

Už mám na ní nalítáno asi 50 tisíc. Je to super cesťák, má obrovský potenciál pro zdolávání dlouhých a náročných cest. Letos při cestě ze Saint Tropez najeto na jeden zátah 1450 km. Motorka byla plně naložená 3 kufry + tři plně obsazené držáky + tandem. I při extrémních podmínkách, teploty kolem 40°C a průtahy městy na Sardinii, teplota motoru držela kolem 105°C což je prý normální. Cesta no výšin Grossglockneru se nepodepsala na výkonu, což je problém spíše u karbců. K pohodlnému cestování přispívá výborně naladěný duální systém CBS, ale pozor!!! Pouze s originálními destičkami NISSIN.

Blackbird rozhodně nedělá ostudu značce i co se týče spolehlivosti. Dobrá údržba zajistí supervýdrž motocyklu. Odzkoušeno přim cestě do Fara v Portugalsku. Kdy po návratu bylo natočeno necelých 10 tis. km za 14 dní.

Slabiny tento motocykl samozřejmě má, ale to pro cestovatele, za kterého se trošku považuji, není důležité. Jedná spíše při řazení mezi sportovní motocykly. Zde ztrácí holka dech, výkon sice dostačuje, ale podvozek se při extrému chová spíše jako by byl vypůjčen z autobusu.

Neuvěřitelným poznatkem je výdrž pneumatik na cestách v zahraničí, např. IT apod. Podařilo se mi na dvousměsky Michelin Pilot Road 2 najet více než 13 tis. km. Jo kvalitní asfalt bez hrbolků, děr a různých křivin je pro nás opravdový dar.

Guga
Guga napsal 18.05.20 v 15:57 10b.

Moc dobrá volba
Fotky parádní, ať slouží

SensationBlaack
SensationBlaack napsal 23.10.11 v 15:57

Krasna fotka jak se da Blekous nalozit at i nadale slouzi

Pája13
Pája13 napsal 16.09.10 v 20:28

Krásná.Ať ti dělá stále tolik radosti,jako doposud.10 b.

MBlack
MBlack napsal 07.03.10 v 15:14