BMW R 1150 GS Adventure (2002)

Vlastník Newton
Vloženo 22.4.2014
Aktualizováno 22.4.2014

Nikdy se mi BMW nelíbilo ale je to prostě takové auto na dvou kolech a na dlouhé cestování prostě nic lepšího není.

První dojmy - OD prvního usednutí úžasný stroj, rychlost mi připadá nižší než je, ovládání blinkrů je netypické ale okamžitě jsem si zvyknul, spíš mi potom dělá problém přechod zpět na klasiku. Motor má takový medvědí průběh oproti supersporu sterilní ale kdybych chtěl supersport tak si ho koupím :-D. S hmotností se dá za jízdy krásně pracovat, na místě je to trošku horší. Odpružení ala BMW které se "napotápí" a umožňuje brzdit i v zátáčkách je úžasné a vhodné i pro blbce. Ale to všechno říkají všichni ... a je to prostě pravda. funguje TO!

Motorku bych doporučil pro - Lidem kteří se nebojí opustit asfaltku, motorka je těžší a verze Adventure je i vyšší takže to není pro lidi co měří 170 cm

Najeto necelých 20 000 km (celkově má stroj 100 000) prostě funguje. Stroj jsem si vybral protože je robusní, má velké servisní intervaly a je velmi univerzální (terén/ silnice). Nevýhodou je jeho hmotnost ale to za jízdy téměř nepocítíte. Konstrukce má opravdu více prvků z auta (oddělené mazání, suchá spojka, suchý alternátor na klínový řemen, startér jako u auta, kardan)a to právě způsobuje výdrž tohoto stroje. Všechny tyto vlastnosti se podařilo úspěšně zabít v novém modelu dochlazovaném vodou. Dle mého názoru je to poslední kus železa jak má být, do boxera od roku 2003 výš bych asi nešel. Jinak R1100GS se nechá také slušně doladit a je to mašina která rozhodně nepatří do starého železa.

MaPKrat
MaPKrat napsal 05.05.23 v 10:52 10b.

Pěknej kousek to máš...
Píšeš že to není pro jezdce co mají 170 cm... Proč si to myslíš?

Newton
Newton napsal 22.04.14 v 19:23

Nevím odkud kufry a kanystry pocházejí. Takhle jsem ji koupil, vyměnil spotřební materiál a jelo se. Teď přemýšlím jestli neudělat komplet kardan. Nic neteče a nezlobí ale jen tak pro lepší pocit. Má přeci jen dost najeto a v Gruzii si užila svý.

Petr_TA
Petr_TA napsal 22.04.14 v 10:10 10b.

Dobrá volba
Já bych zkousnul i toho vodníka
10b

magoss
magoss napsal 22.04.14 v 10:05 10b.

zapoměl jsem ohodnotit je fakt pěknej

magoss
magoss napsal 22.04.14 v 10:04

Pěkně jsi to napsal novějších modelů bych se ale asi taky nebal
jo a pěknej kanystřík na kufru to je od Grave že?