Yamaha RD 350 (1986)

Vlastník matejGSX
Vloženo 12.3.2014
Aktualizováno 12.3.2014

Tento divoký stroj s 50 dvoutaktními koníky již sice nevlastním, ale byla to moje první japonská motorka.

První dojmy - První dojmy byly vskutku smíšené. Než jsem si pořídil tuto motorku neobyčejných kvalit a výkonů, jezdil jsem na čezetách, jawě 350 a pionýrech. Při přechodu z jawy 350 na tento stroj a při vyjetí z motoprodejny jsem byl trochu zklamaný..Čekal jsem nějakký zázrak v podobě šílených rychlostí a výkonů, ale nic se nedělo. Nedělo se nic proto, že jsem zvyklý z jawy jel okolo 4|tis otáček ze strachu před nějakým poškozením:-). No, ale pak si na rovince řeknu..zkusím to .. takže otočím plynem a najednou to vyrazilo jako střela.., zadek mi ujel dozadu, páč jsem nečekal takový zátah.. no samozřejmě to bylo proto, že v 5tisících se otevřely přívěry a stroj začal pracovat tak jak má.. Takže vyplašený po pro mě do té doby neskutečné akceleraci, jsem se do ní zamiloval a dva roky si užíval šťastných kilometrů:-) (upozorňuji, že je to z období někdy kolem roku 2000 a moje jezdecké znalosti byly vskutku minimální:-))

Motorku bych doporučil pro - Tento stroj není pro začátečníka asi zrovna nejvhodnějším náčiním, ale spíše pro někoho, kdo už něco najezdil a chce stroj z nostalgie na pořádné retro sportovní vyžití:-)

Tuto motorku jsem pořídil jednak proto, že jsem chtěl přejít z 638 jawy na něco živějšího a taky proto, že v té době kdy jsem si ji pořizoval nebylo moc strojů do 30tis jako dnes a protože jsem si ji pořídil za "vlastní" a ne za tatínkovy

Co se týče jízdních vlastností a motoru, tak tak se s dnešními motorkami nedá moc srovnávat, protože dvoutaktní motor už dnes nikdo ve větších objemech nezná a když řeknu, že to má 50k, tak to nikoho neohromí. Jenže na to pozor, protože dvoutaktních 50k je úplně něco jiného, než 4taktních 50 koníků. Rám a ostatní součásti jsou již dnes taky archaické, lae zase nebyla tak vysoká hmotnost stroje, takže to docela šlo. Co se táče třeba spotřeby, tak na to pozor přátelé, protože jsem ji nikdy nedostal pod 9 litrů... A je jedno, zda jedete 80kmh, nebo 180kmh.. Ano.., jede to 180 a ono to jede ještě víc.. Vymáčknul jsem z ní tachometrových 200.., což se domnívám, že na motor o 350ccm, je skutečně zabijácká rychlost.
Takže po cca 3000km, během kterých se moje Yamaha RD360 YPVS ukázala jako dobrá kamarádka jse ji z důvodu nákladnějšího ( v té době pro mě) provozu prodal a vyměnil za XJ600N. No, a teď bych ji zase na blbnutí rád měl... Jenže to skoro všechny moje motorky- hihi..