Yamaha RD 350 (1986)

Vlastník fzr6
Vloženo 14.8.2007
Aktualizováno 27.9.2011

Návykově zábavná mašina, takové se už nevyrábí!!!
To foto v profilu je pouze ilustračka, ale ta moje vypadala podobně a byla taky tenhle ročník..

Cesty: No o tom cestování to moc nebylo...Ale dal jsem na ní i 150km v kuse bez utýraného těla a GO na cestě.

Další info: po prodeji GS 500E, které mi vůbec nesedlo, jsem chtěl nějakou živou a lehkou sportovní motorku, takže dvoutakta! Vybral jsem si Cagivu Mito, ale v inzerátech žádná slušná zrovna nebyla, místo toho jsem narazil na tuhle RD za pár peněz...
Přijel jsem se na ni podivat, byla v žalostném stavu, ale motor se mi zdál být v kondici. Pak jsem se na ni projel a ta potvora jela ještě líp než jsem čekal :) nešlo jinak, než ji koupit!!!

Chtěl jsem ji pospravovat, nalakovat a upravit do stylu starých závodních mašin, nejlíp do žlutočerných barev Kennyho Robertse! Bohužel se ukázalo, že by na ní bylo víc práce, než bych dokázal zvládnout ( a zaplatit ). A já jsem chtěl jezdit a ne se zavrtat na rok do garáže..
Proto jsem ji prodal. Chlapík, co si pro ni přijel mluvil o tom, že by ji chtěl pomalu zgenerálkovat tak doufám, že se mu to podařilo!

Jinak ale to byl skvělý stroj!!! Poprvé jsem zažil, co to je strach z motorky :) několikrát co to je nechtěná jízda po zadním, párkrát co to jsou rozklepaná řídítka a jednou jaké to je zadřít motor ve 180km/h... A taky mě naučila jak na burnouty, stoppie :)
Dalo se na ní i příjemně povozit, měla nejlepší posez jaký jsem kdy zažil, velice účinnou kapotáž, motor silný i v nízkých otáčkách ( na dvoutakt ) a měla nejkrásnější zvuk!

Doufám, že se na ní ještě někdy povozím...

Při odjezdu z letošní(2011) MotoGP v Brně, jsem potkal nějakého germána na starší verzi RD 350! To poslední foto v profilu. Jde vidět, že RD stále ještě nepatří na vrakáč!

Touringrider
Touringrider napsal 31.05.09 v 12:05

to byly fakt super stroje... uvazoval jsem ted o RGV250 jako doplnek na hrani... ale nevim, asi nebude cas a ani misto...