Yamaha RD 350 (1988)

Vlastník 11Newmi
Vloženo 11.9.2010
Aktualizováno 8.8.2013

Dlouho jsem přemýšlel, že bych si z nostalgie pořídil nějakého dvoutakta. Původně jsem koukal po GT750, ale rozhodla finanční stránka věci a tak jsem hledal něco levnějšího, až jsem narazil na netu na tuhle krasavici, myslím že jsem koupil dobře.

Koupil jsem ji ve výborném stavu, předchozí majitel byl srdcař a mašinu krásně vyšperkoval, takže mi odpadla starost se sháněním nějakých dílů, spíš jen doladím detaily, rozhodně ale zůstane v originálním stavu. Musim říct, že na to jaké má léta, je fakt zábavná. V nízkých otáčkách moc nejede a motor se jentak převaluje, ale jak jí roztočíte přes 5 tisíc, začne pěkně kvičet a docela tahá za ruce, není pro ní problém, aby do táhlého kopce upalovala 180. Je krásně lehoučká a zatáčí jak kolo, v zatáčkách umí být pěkně rychlá (váží s plnou nádrží pouhých 159kg a motor by měl mít dle výrobce 63 koníků). Jen přední brzda je slabá a vzhledem k tomu, že se navíc nedá brzdit motorem, musíte mít dvojnásobně dobrý odhad ve vzdálenostech, protože co neubrzdíš, to neukecáš . Na cestování je příjemná i na horších cestách, díky měkkým tlumičům se lehce pohupuje, těžší mašiny s tvrdým podvozkem vám nekmpromisně připomenou každou nerovnost. Do budoucna plánuju vyměnit pneu za nějaké lepidla na oldtimery a vyměnit brzdové hadice, ale plánuju na ní najíždět maximálně 1500km za rok, přece jen už má mládí za sebou a v garáži bude mít vždycky svoje čestné místo. Tak na konci roku 2011 máme za sebou společných 1200km. Během léta 2012 jsem na RD namontoval pancéřové hadice v černé barvě a sinterované destičky Brembo, čímž se výrazně zlepšil účinek brzd. Navíc jsem koupil pneumatiky Avon s moderním sportovním profilem, takže mašinka se mnohem lépe vodí v zatáčkách.

Mr.-Freeze
Mr.-Freeze napsal 25.10.12 v 08:57

Saaaaaaaaaakra... Přesně takhle chci nalakovat tu svou Dle mě jedna z nejlepších barevných kombinací co kdy byla. Koukám Třebíč... Rád bych uspořádal příští rok celorepublikovej RD sraz, ideálně někde na půli cesty, aby to pro všechny bylo tak nějak stejně. Třeba Žďár nad Sázavou. Co ty na to?
Máš fakt nádhernou mašinu, takhle "voňavou" jsem ještě nikdy neviděl... Taky jsem ji viděl na inzerci :) Neměl jsem na to v té době ale peníze, abych koupil hotovou a tak krásnou, tak jsem byl nucen koupit vrak a pak v průběhu let to spravovat a dávat do kupy. Ať slouží pane! Máš klenot, dobře se o něj starej, věřím že je v dobrých rukou 10b.

IvanDvoutakťák
IvanDvoutakťák napsal 27.09.11 v 16:27

Když pominu RGV250 (a Aprilku se stejným motorem),tak to je
nejlepší motocykl do 350ccm všech dob. RGV a RS jsou ale už
dvoutakty nové generace, takže těžko srovnávat!
Navíc v TAKOVÝM stavu
Ten kdo nikdy nejel na DVOUTAKTU nad 50HP a této váhy,
nemůže vědět, o čem je tady řeč...

Kéž by takovýchto skvostů jezdilo"po česku" co nejvíc !!!
Škoda ale, že jsi"nešel do" mé GT750...

11Newmi
11Newmi napsal 13.10.10 v 22:33

Díky za pochvaly. Kočka to je a zábavná je fakt dost . Dám jí tu nejlepší péči, protože si to zaslouží (jako každá jiná mašina samozřejmě).

fzr6
fzr6 napsal 10.10.10 v 20:10

taky jsem ji očumoval, když byla na netu na prodej hlavně že se dostala do dobrých rukou!!! jinak parádní stroj a v nádherném stavu je s ní zábava, na to nejde zapomenout

stihll
stihll napsal 11.09.10 v 15:06

Boží motka a mám pocit že ve své době nejlepší ve své třídě !Za komančů můj velký sen !Gratuluji pane !