Honda CB 1300S (2007)

Vlastník cbjezus
Vloženo 19.2.2014
Aktualizováno 3.9.2015

Velká,těžká,hodně pohodlná,silná jak medvěd,nádherná,nezákeřná,s dobrým podvozkem, hodná Honda

První dojmy - První dojem byl: nádherná, Respekt z velikosti ,pohodlná, krouťák jak hovado, silná,ale nezákeřná.Prostě Honda.

Motorku bych doporučil pro - Cestovní moto pro ty, kteří mají rádi klasické motorky, repliky a retro naháče. Duch cb 1100rd tam někde je.

Doplňky na motorce - Výfuk SBK Leo Vince'k. Přikoupil jsem nosič,púvodně z cbr 1100xx,který jsem trošku doupravil a vybavil kufrem. Přidal padáky k motoru. Prodloužení předního blatníku. Ten malý blatníček je celkem nezbytnost. Dokud tam nebyl, tak každá kapka vody,nebo čehokoliv na cestě co jsem přejel. končilo na motoru nebo v chladiči. Teď je to daleko lepčí

Sedíte spíše v ní ,než na ní. Při manipulaci na místě je znát váha,ale když už jedeš tak to skoro nepostřehneš. Každopádně menšímu člověku než jsem já, bych ji nedoporučil. Já měřím 175 cm a je to tak na hraně vzrůstu. Je to opravdu velká mašina. Kdo je zvyklý jezdit podle ucha,tj.podle zvuku motoru přibližně vnímat otáčky a rychlost, tak toto u cebéčka moc neuplatní. Mohl by zjistit že je o hodně rychlejší než si myslel.
Mám ji od podzimu a tak se zatím seznamujem. Najel jsem na ní asi 1000km a to na podzim, kdy cesty byly většinou už studené,takže pořádně ji vyzkoušet třeba v zatáčkách jsem už neměl odvahu. Každopádně je to motorka spíše na delší cesty, ale ježdění okolo komína se nebrání. Na to mám ale miláčka seven fifty.
Skvělé jsou úložné prostory. Pod sedlo dáte skoro cokoliv a kapsy v kapotě jsou taky super. Já tam třeba dávám cíga a foťák. Když chci pocestě něco fotit, jenom zastavím a hned fotím.Nemusím ho nikde hledat po batozích nebo kufrech.
Když srovnám cb třeba s bráchovou Kawou zrx 1200s, se kterou jsem se taky svezl,tak motorky jsou podobné velikostí pohodlím i posazem, cb má hezčí budíky,ale motor zrx je víc DRZÝ a točivější. Zrx mi přišel trošku ostřejší. Ale může to být jen můj pocit. Povozil jsem se na ní totiž už před nějakým časem,a cb jsem koupil až později. .
Jo' a ještě k spotřebě. Styl jízdy spíše cestovní, ale taky chvilkově jsem ji na dobré cestě prohnal a vychází mi cca. 5,7 l/100 km.

Po roce užívání,kdy jsem přezul,a víceméně se s motorkou sžil,musím čím dál tím víc konstatovat, že CB-čko je skvělá motorka po všech stránkách a že jsem si vybral dobře. Kapota na S-ku opravdu plní účel hodně dobře. Do 160-170km/h se dá opravdu jezdit v pozici bez nějakého zalehávání nebo nekomfortu.
Největší devizy jsou POHODLÍ, SKVĚLÝ PODVOZEK, SÍLA A ELASCITA MOTORU, KVALITA ZPRACOVÁNÍ, a že ji nemá každý druhý JARDA! Na nových gumách jsem se v létě povozil jak čert. Je až neuvěřitelné jak ovlivní chování motorky špatné gumy .
Průměr. spotřeba mi na dovolené vycházela na 5,6L/100km. Když jezdíte ,,kochačku" tak se dá jezdit za 5L. Na to stačí motor šulat mezi 2-3 tis, otáčkami.
S tím laďákem vám to ale většinou nedá, a když to jde,tak potočím motor aspoň do středních otáček. Tam má krásně dospělý a sytý zvuk,a někdy při přeřazení směrem nahoru tlumeně s tlumiče odprskne.
ABS jsem ještě nevyzkoušel, a doufám že to bude tak i nadále .
Převodovka chodí přesně a přitom jemně jak samet. Dokonce při podřazování a brždění s větších rychlostí se mi stalo, že jsem zařadil před křižovatkou za 1 a motorka ještě nestála a přitom tam jednička vlezla bez jakýchkoliv protestů. Stím jsem se zatím u žádné jiné motorky nesetkal.

cbjezus
cbjezus napsal 20.02.14 v 18:06

Díky za pochvalu.

aatom
aatom napsal 20.02.14 v 17:14 10b.

Krasavise ať slouží

Petta
Petta napsal 20.02.14 v 16:27

Tahle mašina se mi prostě líbí..

Big.One
Big.One napsal 20.02.14 v 09:01

Pěkné fotky. Pěkný výlet.

Karlo72
Karlo72 napsal 20.02.14 v 06:02