Honda CBF 600S (2004)

Vlastník kaziking
Vloženo 8.2.2014
Aktualizováno 2.5.2014

Holka pro všechno. Lineární průběh výkonu je pro začínající motorkáře výhoda. A pokud chce člověk divočit,nevadí ji si zaburácet.

Motorka koupena od soukroma osoba - Nejlepší co může kupujicí mít.

Suzuki GSR 600: důvod neuveden

První dojmy - strach->jistota->zábava Poč átky byly velmi opatrné, brousil jsem okresky s minimálním provozem na půl plynu a spíše se učil jezdit do zatáček. Studoval jsem techniku jízdy,řazení, brždění. Oťukávali jsme se dlouho. Ale vyplatilo se pak v krizovkách kdy člověk nezazmatkuje z důvodu neznalosti.

Motorku bych doporučil pro - Pro vyrovnané jedince co nepotřebují honit ego. Velmi pohodlný stroj i pro velké motorkáře na delší trasy. Většinou ježděno 200-300km v zátahu.

Doplňky na motorce - Ochranný rám, nosič kufrů:boční+vrchní,ukazatel zařazené rychlosti- věc k nezaplacení, čelní nastavitelný štít givi- 2 velikosti plexi, kufry givi

Rozhodování mi zabralo více než rok, do ničeho jsem se nehnal a spousty informací jsem načerpal na zdejším foru. Nákup proběhl na první dobrou- telefon,prohlídka,svezení, nákup. Borec co to prodával ji fakt vymazlil a nesnažil se při prodeji nic tutlat. Pěkně narovinku o ceně nebylo třeba ani smlouvat. Koupil jsem ji 2013 na konci července.
Do konce sezóny jsem nalítal kolem 3tis km. Subjektivně sem měl od začátku dobrý pocit ze stability a lehké ovladatelnosti i v nízkých rychlostech. Než se sladily ruce a nohy trochu to trvalo- důsledek neježdění krom autoškoly. Tato mašina toho spoustu odpustí, ABS jsem otestoval několikrát dobrovolně,ale i nedobrovolně. Je perfektní pro vyšší postavy, mám 187 a celkově sem prostorově dominantní :D a na mašinu se naskládám pohodlně a jediný co mě bolelo tak byly pracky od tahání za plyn, po té co sem ztratil počáteční strach. Posed je vzpřímený při lehnutí na nádrž taky pohodička, má v sobě prolisy takže se člověk koleny zapře. Sedlo je široké a neuvěřitelně pohodlné. Jezdím s kufrem vzadu, kolikrát naložený, bez problému si to nechá líbit a do/ze zatáček jde lehce. Sedák je stavitelný,což jsem ještě nezkoušel, ale v rámci zimní nudy vyzkouším a dopíšu postřehy... ergonomie tady hraje prim a důkazem je i to, že pokaždé co sem se rozhodl po práci k projížďce "nachvilku" ,se vrátil za tmy po několika hodinách v sedle s pauzou maximalně na birella. Nemůžu si vynachválit přední pelxi-stavitelné a celkové oplastování motorky. Lehký deštík se vás ani nedotkne, mouchy,šutry pochytá štít a ješte v listopadu jsem jezdil namáčknutý na nádrži schovaný před mrazivým větrem bez problémů.
Co mi vadí jsou přední světlomety, v noci mi přijdou jako velmi slabé. Srovnávám pouze se SV1000 a to šajnilo jak blázen. Možná když použiju jiné žárovky bude výsledek lepší. Ovládání palubniho počítače je v rukavicích dost jakože na piču, takže sundat namačkat,natáhnout zpět.
Motka má celkově kolem 40tis. Takže v nejbližší době se budou měnit provozní náplně:oleje,chladící,brzdící kapalina. Pak brzdy, možná vzduch. filtr. Jinak je v pohodě, ale pro klid duše ji nechám prohlédnout od odborníka pro případné doladění. Od minulého majitele dostala nové svíčky,baterku,seřízení podtlaků a olej. Nedávno jsem ji nechal v garáži probublat do provozní teploty a celkově zahřát,baterka ven do tepla a na nabíječku. Nechtělo se jí,ale asi na 12 pokus naskočila a pak už na první drc,cajk...Ceny náhradních dílů a provozních věci budu dávat do deníku, pro představu.
Do budoucna ji mám v plánu protáhnout na delší cesty několikadenní výpravy po Evropě a celkově otestovat jeji spolehlivost. Kufr s opěrátkem je luxus, časem přibudou ještě boční na dovolenou. Zatím jezdím sám,ale doma to už asi neprojde a baťužek vyžaduje svezení :)

Lubos92
Lubos92 napsal 29.04.14 v 19:28

Pěkná .

T-Bag
T-Bag napsal 11.02.14 v 07:28 10b.

Jojo, je to super holka...spoustu štastných kilometrů