renocar_unor

Honda CBF 600S (2005)

Vlastník Kostěj
Vloženo 27.7.2007
Aktualizováno 20.8.2009

Po Hondě CBF 600S jsem slintal už dlouhé roky, ale stále do toho něco lezlo... Pod dojmem posledních událostí, kdy mi hrozilo, že nebudu moct ani chodit, natož jezdit na moto, jsem vybral celoživotní úspory, ještě se decentně zadlužil a je doma

Zkušenosti: ...mám zatím malé, ale každym km zjišťuji, že to byla dobrá volba. Jen co se trochu ohřejí meze, začnu na CBF kroutit 2. sezonu. Tu první jsme se okoukávali aseznamovali. Je to motorka, která skutečně lecos odpustí, žádná divočina, ale parádní stroj pro ty, kteří si jízdu užívají a nejančí. Někdy si říkám, že by bylo fajn, kdyby se nemusela tolik vytáčet. To je asi výsada jen kolegů na choperech :) Marně přemýšlím co napsat za zápor - hmm tak dobře: hodně mi chybí palivoměr, nechápu, že na něj kluci ušatí šikmoocí zapomenou, když ho dávaj i do scooterů.

Update - začala 2. sezona v sedle mého miláššška. Ty kdo mi píší o kontakt na výrobce sedla bohužel musim zklamat - sedlo vyrobila nějaká firmice ve Francii a tam veškerá stopa končí. Nepovedlo se mi sehnat nic konkrétního... panáček vonZahn dohledal tuto firmu , od které sedlo s největší pravděpodobností bude - díky !!

Přimontoval jsem držák GPS od sw-motech + 12V zásuvku na dobíjení.

Vyměnil jsem taky žárovky za typ s trochu bělejším spektrem.

Jinak nepociťuji nic co bych musel vylepšovat.

Dále jsem koupil nosič top-case a boční nosiče SW-motech a 3 kufry moto-detail. Výsledek ? No jasně - somozřejmě to na sebe nepasovalo... Ale zlaté české ručičky si vždycky poradí Na top-case jsem to vyřešil mezikusem z hliníku, na boční jsem přimontoval držák ke kufru napevno. Mají totiž takovou vychytávku, že se dá nosič sundat rychloupínákama (pootočením takového forichtunku mincí Doufám jen, že o té pochystávce neví moc zlodějů

Cesty: zatím nic - vše je moc brzo :) První sezonu jsem jezdil "jen" po ČR a první (delší) cesta povede na jaře do Bruselu, pak je v plánu mé milované Finsko... Musím ale do té doby sehnat kufry, tankbag, atd.

Update - Do Finska vyrážím už za týden !!! Těším se jako malý Jaroslav. Zároveň mne z toho trochu mrazí v zádech - nejdál sem totiž byl zatím v Jizerkách a teď rovnou tohle - no co, šak já se tam za těch 14 dnů dokodrcam )

Update 2 - Finsko proběhno k naprosté spokojenosti a smolím cestopis - tak ho sem snad brzo hodim...

Update 3 - Cestopis je na serveru pod názvem "Alandy - ostrovy červeného asfaltu"

Cestopis: ...sem připojím hned jak bude o čem psát. (doufám, že to bude brzy

Další info: Jiné moto nehledám, toto je super - aneb - dokud udržím meč a moč, bude to Honda CBF :) ...potom asi nějaká sajdkára :))

Reportáž:Já se za jízdy raděj držim řidítek, než abych psal reportáže. Ale když vidim některé plechovkáře, jak mají v jedné ruce mobil, v druhé bagetu a v hubě cigáro, taky by se to psaní dalo zvládnout ;)

Dorazil mi český návod na CBF (měl jsem jen francouzský - má micinka je importovaná ze žabožroutska) od Toma z České Lípy (aka TomCBF600S) Díky !

Jaky33
Jaky33 napsal 23.06.14 v 12:36

Dobrý den, chtěl bych se zaptat, jaký má motorka dojezd na rezervu

galejnik
galejnik napsal 02.09.13 v 22:21

Pěkně sladěný kousek! Sedlo hodně zvedá celkový dojem. 10 b.
P.S:: Sedlo máš od žabožroutů nebo ti ho vyrobil někdo u nás?

cedavera
cedavera napsal 22.10.12 v 20:18 10b.

Fakt super taky uvažuju o CBF600S :) Sedlo a výfuk úžasný

Kali-b
Kali-b napsal 29.11.10 v 19:33

Tak tahle je teda ECHT, to sedlo nemá chybu a jak ladí k barvě mota, paráda. Ať šlape jak hodinky, resp. ať šlape jak Honda 10/10

galejnik
galejnik napsal 05.03.10 v 21:41

krásný exemplář, to sedlo i zadní blatníček je opravdu super. spustu š´tastných kilometrů