Yamaha XJR 1300 (2002)

Vlastník Kostelník
Vloženo 25.8.2013
Aktualizováno 13.4.2018

Motorka "splněných přání". Prostě super!

První dojmy - Kamarád mi ji půjčil na svezení. Stačilo cca 20 km v sedle a bylo rozhodnuto. Konečně jsem totiž seděl na motorce! Je to obrovská hromada železa, která se řítí někam do... Chtěl jsem říct, dopředu!

Motorku bych doporučil pro - Zralá motorka pro zralý chlapy. Pro vyznavače hesla "Nejím, nespím, jezdím!"

Doplňky na motorce - Dodal jsem vyhřívané hefty a dobře jsem udělal. Dal jsem širší řídítka a je to fajn :)

XJR je pro mne motorka splněných přání. Chceš, se courat a kochat se jak na chopperu? Jasně, můžeš! Chceš závodit? Žádnej problém! Zakruť heftem! Chceš jet do města? Samozřejmě! Tenhle hroch kličkuje v pražské špičce jako srnka :) Proto jsem si ji vybral.

Za dvě sezóny mám na XJR najeto 27000 km. Zřekl jsem se auta, abych mohl jezdit jenom na ní! Jízda je prostě paráda. Z křižovatek pálí jako drak, když mi někdo na silnici "funí na záda", tak za to vezmu a jsem pryč. Výlety po okreskách miluje, ale je pravda, že Hornet šel do zatáček přece jenom ochotněji. Jinak obecně je třeba se motorky pořádně držet. Když se nedržíš a na 1/2/3 cukneš heftem, tak pod tebou zdrhne. Do 4 k ot. je ale hodná, moc hodná. Co jí vyčíst? Mnoho ne, ale zmíním rám, který se v zatáčkách ve vyšších rychlostech kroutí a je to poznat, dál možná měkčí přední vidli. Poslední věc, je těžká, a s tím musí člověk počítat při brždění. Jinak nic. Vypráví se ještě o spotřebě, ale mně bere 5,9 - 6,5 v závislosti na provozu a stylu jízdy. Co se týká ostatních věcí, tak se spolujezdem nejezdím, ale XJR je vyloženě "rodinná motorka", úložný prostor = pod sedlem místa na standardní výbavu moto, zámek a pár dalších drobností. Servis = žádné záludnosti či mimořádné výdaje. Poruchy = 0. A jestli se na tom dá cestovat? Pro pána krále, na čem jiném byste chtěli cestovat nez na XJR?

1.10. 2012 se mi ji podařilo zbořit po střetu s žigulem, který mi nedal přednost. Pravda, coural jsem to odstavným pruhem pod kolonou aut... Snažil jsem se dobrzdit co se dalo, ale nedalo se úplně. Pojišťovna zkoušela totálku, ale nedal jsem se. Tenhle kus je srdeční záležitost, takže jsem to dával přes zimu dohromady s pomocí Yamaha servisu na Vrbovce, jejichž služby vřele NEDOPORUČUJI. Naštěstí je všechno cajk a sezónu 2013 XJR odvrčelo parádně.

6.10 2014 Tak zas pomalu odchází prima sezóna 2014 zatím s 18000 km v sedle XJR! Do zimy už těch km asi moc nepřidám (hádám ještě tak nějak do 1000, no uvidíme). Bezmezné hltání kiláků na XJR mne pořád nepustilo určitě ani nepustí! Na změnu moto se v žádném případě nechystám. Jestli to tak půjde dál, tak nějak v půlce 2016 na ní otočím 100000 km, na tacháči naskočí nula a já budu mít zase novou motorku! Technika drží, závady žádné. PROSTĚ NÁDHERA!

10.4. 2018 jsem konečně udělal je staré motorky novou :D Trvalo mi to sice o dva roky déle, než jsem původně plánoval, ale bylo to jen proto, že jsem byl Ixjéru nevěrnej s Guzzinou. Každopádně se povedlo. Ze starý ježibaby se stala opět pannou! Viz foto před a po (viz výše). K tomuto pozoruhodnému úkazu došlo na silnici 119 u obce Rybníky 49.7483872N, 14.2183231E Takže hurá a jedem dál!

spike-cz
spike-cz napsal 22.09.16 v 18:28 10b.

kamarádův cíl .. krásná motka

Zelinář
Zelinář napsal 09.06.16 v 09:00 10b.

Pekna . Taky shanim, penize nachystany a nikde nic kloudnyho. Kdyby jsi o necem vedel, tak 777082351. Diky.

palo733
palo733 napsal 18.01.16 v 18:24 10b.

hamingway
hamingway napsal 10.11.15 v 15:58 10b.

Jojojo, přesně jak píšeš, pod vše se podepisují. Když jsem XJRku prvně osedlal (švárovou, stačilo cca 5 km), hned jsem věděl, že je Ta pravá, láska až do hrobu.

-HARYS-
-HARYS- napsal 10.03.15 v 19:55 10b.

Super!!! Jak jinak,je to XJR !!!