Kawasaki KLV 1000 (2005)

Vlastník Pítrsbull
Vloženo 25.8.2013
Aktualizováno 6.8.2020

Kdo zná DL V-Strom od Suzuki, tak zná i KLV od Kawasaki

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass - Josef Tass (Chr - Velký výběr, ochota, pohoda. Můžu opravdu doporučit.

Suzuki DL 650 V-Strom: Pořízoval jsem moto pro dva. A doporučení od zkušených matadorů zní jasně ,,objem ničím nenahradíš,,. Tak šly šestistovky stranou.
Suzuki DL 1000 V-Strom: Zaujalo mě něco, co není na silnicích moc vidět. I když KLV 1000 je vlastně DL V-Strom .-)
Honda XL 650V Transalp: ...
Kawasaki Versys 650 ABS: ...

První dojmy - V sobotu jsem ji zakoupil a příští sobotu si pro ni jedu. Až bude na papírech. Na první dojmy čekám.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo opravdu rád cestuje... ve dvou, s pořádnou náloží bagáže.

Doplňky na motorce - Doplňky: pancéř.hadičky, padáky, hlavní stojan, 3 x originál kufr včetně nosičů- Kawasaki, kryty rukojetí, přimazávání řetězu-scootoiler

Jsem naprostý začátečník. Toto je moje první moto. Tak že pokud se někdo bude rozhodovat o koupi motorky a bude naprostý amatér jako já, postupně se začtěte do dalších řádků a třeba vám bude moje psaní nápomocno a pomůže vám.

Výběr moto:
Často uslyšíte, že motorka se kupuje pro jednoho. Já jasně věděl a chtěl moto pro dva. O tom jak moto vybrat se dočtete dost v sekci Články-Jak na to...a pod. Rady starších zkušených borců jsou velká pomoc. Zkušený prodejce by měl taky ,,pomoci,,

Proč tento stroj?
Nejezdí jich moc ... v této barvě... I když je to vlastně V-Strom od Suzuki. Hezký design, tvar, výbava, cena, zvuk... to vše zvítězilo a proto jsem ji zakoupil (24.8.2013)
Z takto silného stroje mám patřičný respekt. Ale nejsem žádný ,,střelec,, a věřím, že se budeme postupně a v pohodě seznamovat.

17.9.2013 - Mám najeto pouze cca 300km ,,kolem chalupy,, Je to mazec!! Pěkně mě při prvním seznámení nakopala. Šla na zadní jak kobyla vypuštěná ze stáje...díky mé nezkušenosti. Myslel jsem, že jsem to fakt přehnal s takovou motorkou pro začátečníka. Ale začínáme se spolu dostávát do pohody. I po tak málo km získávám dobrý pocit a větší jistotu na moto a těším se na každý km. Počasí nepřeje. Jinak bych ji vytáhl každý den.
Zkusil jsem městský provoz, trošku polňaček a lesa... ,,TO PUDE,,
Je znát že díky nezkušenosti je i spotřeba jinde než by měla být, ale to se časem srovná. Vyzkoušel jsem jízdu ve dvou a vypadá to, že by mohla být vcelku v pohodě.
Zakoupil jsem nový zadní plášť. Tak doufám že na víkend přezuju a něco najedu.

11.11.2015
Teď, když máme najeto cca 20 000km musím říci, že KLVčko chce plně naložené tři kufry, spolujezdce a dlouhé štreky před sebou. Neskutečná, neutahatelná, pohodlná motorka. Řidič je při jízdě hodně dobře schován za větrem. Při svižnějším projíždění zatáček je ale potřeba malinko popostrčit. Překvapila mě svou spotřebou. Není problém jezdit za 5 - 5,5l. Malinko si ale bere oleje...
Žádné závady.
Jsem s ní hodně spokojený.

pepr67
pepr67 napsal 12.11.15 v 11:17

Nádherná barva, motorka samozřejmě taky, ať slouží dlouho a dobře
Já postupoval úplně stejně, mokrý papíry a hned litrovej Stromek, protože plánuju jezdit ve dvou trošku nejistoty v kolonách a manipulace na místě, (třeba se to naučím - mám jí měsíc) ale jinak skvělý pohodlný svezení a výkonu na rozdávání

muncinana
muncinana napsal 05.09.14 v 20:47 10b.

Pěkný cest'ák,at' slouží

Petr_TA
Petr_TA napsal 05.09.14 v 20:05 10b.

Parádní kousek

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 12.01.14 v 13:12 10b.

Zdarec,
já jsem po desetileté pauze osedlal rovnou Varadero XL1000 a s tím respektem a ochotou se motorku zvládnout, to šlo jak víno! Ať to máš podobně jako já a vždy pohoda návraty
TM

Koumes
Koumes napsal 27.10.13 v 02:27

Koukám že jsi postupoval s výběrem podobně jako já. Mám tu samou krásku a upřímně, trochu bych se bál koupit si ji bez zkušeností s něčím lehčím. Ale každý jsme jiný a Tobě to třeba půjde od začátku dobře. Držím palce a fandím. Dva hrnky a cesťák je kombinace co je mi hodně sympatická a jak píšeš krom jiného, ten zvuk...